NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Arménská telekomunikační společnost Ovio spouští datové centrum u Jerevanu

Arménská telekomunikační společnost Ovio spouští datové centrum u Jerevanu

Arménský telekomunikační operátor Ovio spustil své první datové centrum v Abovyanu (Arménie). Zařízení, které se nachází 16 km od hlavního města Jerevanu, má IT kapacitu 2 MW na 200 racků.

Ovio uvedlo, že jeho datové centrum má přístup k 35kW rozvodně, přičemž výstavba druhé 110kW rozvodny je v plném proudu. Zařízení má také záložní chladicí systém a přístup k vybavení kvality úrovně III.

„Je nám velkou ctí oznámit oficiální spuštění největšího centra pro zpracování dat v Arménii. Spuštění tohoto špičkového zařízení je důležitým krokem v technologickém rozvoji naší země a podtrhuje náš závazek posílit postavení Arménie v globálním IT prostředí,“ řekl Hayk Faramazyan, generální ředitel společnosti Ovio.

Dodal: „Mohu říci, že naše centrum pro zpracování dat bude působit jako katalyzátor hospodářského růstu, přitahovat zahraniční společnosti a zároveň koncentrovat místní technologický potenciál.“

Faramazyan také uvedl, že v důsledku výstavby datového centra bylo vytvořeno stovky pracovních míst.

Datové centrum bylo schváleno vládou Arménské republiky a bylo zařazeno do programu „Infrastruktura pro investice“ v zemi.

Zdroj: datacenterdynamics.com