NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

5G síť společnosti Telstra pokrývá 50% australské populace

5G Telstra Australia

Australský operátor Telstra uvedl, že jeho současné pokrytí sítí 5G dosahuje více než 50% populace země.

Výkonný ředitel pro technologický rozvoj a řešení Telstra Channa Seneviratne uvedl, že Telstra je na dobré cestě k dosažení svého cíle rozšířit pokrytí na 75% populace do poloviny roku 2021.

“Naši zákazníci nám řekli, že pokrytí je nejdůležitější věcí, pokud jde o 5G, takže zavedení 5G společnosti Telstra pro více než polovinu australské populace je obrovským milníkem,” uvedl Seneviratne.

“Nejedná se o žádný běžný milník, zvláště když se ohlédnete jen pár let zpět, abyste zjistili, odkud jsme přišli, až nyní k obrovskému projektu výstavby 5G sítě, se kterým pokračujeme. Udělali jsme velký pokrok, ale je tu ještě více práce, a proto jsme stanovili agresivní cíle našich týmů tak, aby do konce června tohoto roku přinesla Telstra 5G pro 75% australské populace,“ uvedl výkonný ředitel .

Seneviratne uvedl, že pokrytí 5G sítí Telstra nyní dosahuje vybraných oblastí více než 100 měst po celé Austrálii. Telstra již má v síti více než 750 000 zařízení 5G a říká, že každý týden přidává tisíce nových. Operátor také uvedl, že má v celé zemi více než 2 650 základen 5G.

Telstra, která zahájila 5G v květnu 2020, v současné době využívá spektrum v pásmu 3,6 GHz k poskytování technologie 5G v celé Austrálii. Některá města, ve kterých Telstra nabízí své 5G služby, jsou Canberra, Central Coast, Brisbane, Sydney, Cairns, Gold Coast, Adelaide, Hamilton, Melbourne a Perth.

Společnost již dříve oznámila spuštění svého širokopásmového modemu Telstra 5G Wi-Fi Pro s podporou mmWave.

V květnu 2020 společnost Telstra upgradovala svoji stopu pokrytí 5G rádiovou přístupovou sítí (RAN) po celé Austrálii a připojila nativní cloudovou síť 5G Core (5GC), aby zvládla nový samostatný 5G provoz. Společnost Telstra pro upgrade sítě použila zařízení od švédského dodavatele Ericsson.

Mezitím konkurenční operátor Optus, ovládaný singapurskou telekomunikační skupinou Singtel, uvedl, že jeho 5G síť měla přes 900 5G umístění a je k dispozici více než 426 000 domácnostem po celé Austrálii. Některá města, kde aktuálně poskytuje 5G pokrytí, zahrnují Sydney, Brisbane, Canberra, Adelaida, Gold Coast a Perth. V červenci 2020 společnost Optus oznámila, že ve spolupráci se společností Ericsson testuje technologii 5G mmWave.

Společnost TPG Telecom mezitím oznámila plány na urychlení zavedení 5G v příštích měsících, přičemž do konce roku 2021 se očekává pokrytí více než 85% populace v šesti největších městech země. Operátor, který vznikl sloučením společností TPG a Vodafone Hutchison Australia, dříve uvedl, že v plánovací fázi bylo více než 1 200 umístění. Společnost TPG Telecom uvedla, že šesti městy, kde bude k dispozici 5G, jsou Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Perth a Canberra. TPG Telecom si v loňském roce vybrala společnost Nokia jako svého dodavatele zařízení 5G. Zavádění 5G sítě začalo v březnu 2020.

Zdroj: rcrwireless.com