NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi systém pro bezdrátovou konektivitu celého domu

Lyra Trio

Dvoupásmový Wi-Fi mesh systém Lyra Trio sestávající ze tří jednotek dokáže zajistit silné a bezpečné pokrytí rychlým Wi-Fi signálem v každém koutu domácnosti. Jednotlivé satelity pak vytvoří jedinou Wi-Fi síť.

Lyra Trio pak automaticky připojí jednotlivá zařízení k jednotce s nejlepším signálem a v případě potřeby mezi nimi přepíná podle toho, jak se pohybujete po domě nebo bytě. Speciální pyramidová konstrukce antény, která přenáší signál Wi-Fi vertikálně i horizontálně, zaručuje rychlejší přenos dat i ve vícepodlažních domech. Asus Lyra Trio nabízí výjimečně vysoké rychlosti Wi-Fi AC1750 pro domy o rozloze až 500 čtverečních metrů. Nastavení sítě lze provést pomocí smartphonu prostřednictvím mobilní aplikace Asus Lyra. Novinka poskytuje vždy aktuální softwarovou ochranu díky aktualizacím a zabezpečením založeným na cloudovém řešení AiProtection Classic od firmy Trend Micro.

Rychlé a bezproblémové Wi-Fi připojení

Asus Lyra Trio přináší bezdrátové připojení Wi-Fi standardu AC1750 o rychlosti až 1300 Mb/s. Konstrukce antény s technologií 3×3 MIMO poskytuje větší prostorový datový tok oproti 2×2 Wi-Fi mesh systémům, čímž umožňuje zařízení Lyra Trio zpracovat větší objem síťových operací současně. Konstrukce antény také maximalizuje rychlost přenosu dat mezi jednotlivými jednotkami, čímž uživatelům zajišťuje rychlé a plynulé připojení kdekoli v domácnosti.

Antény zařízení Lyra Trio mají speciální pyramidovou konfiguraci pro přenos signálu Wi-Fi vertikálně i horizontálně pro lepší příjem a výkon napříč podlažími. Tato konstrukce také umisťuje antény nad desku plošných spojů s natočením o 45 stupňů, čímž se minimalizuje vzájemné rušení Wi-Fi signálu.

Bezpečnost zdarma po celou dobu životnosti

Asus Lyra Trio nabízí bohaté bezpečnostní funkce, které ochrání všechna zařízení připojená k síti, a to i inteligentní domácí zařízení (IoT), která nemají nebo nemohou spustit antivirový software. K ochraně před internetovými hrozbami využívá Lyra Trio bezpečnostní cloudové řešení založené na technologii AiProtection Classic od společnosti Trend Micro. Lyra Trio se synchronizuje s komplexní databází firmy Trend Micro obsahující seznam škodlivých serverů a webových stránek a umožňuje rychle detekovat online hrozby a zablokovat připojení k nebezpečným zdrojům bez zásahu uživatele. Pokud se infikované zařízení připojí k síti, Lyra Trio izoluje soukromá data na tomto zařízení, a tím ochrání data dalších připojených zařízení před napadením.

Kromě automatizované bezpečnosti nabízí Lyra Trio také vestavěné funkce rodičovské kontroly, které uživatelům umožňují kontrolovat a omezit čas, které jejich děti tráví na internetu. Z důvodu zajištění neustále bezpečné sítě a ochrany připojených zařízení se Lyra Trio automaticky aktualizuje firmwarem, jenž uživatelé nainstalují jediným kliknutím, tyto aktualizace jsou garantovány po celou dobu životnosti produktu zcela zdarma.

Snadné nastavení Wi-Fi sítě přes mobil

K instalaci celého řešení ani není třeba připojovat jej k PC. Stačí připojit Lyra Trio a stáhnout mobilní aplikaci Asus Lyra do smartphonu. Tato aplikace pak provede uživatele krok za krokem procesem instalace. Jakmile je síť spuštěna, nabídne snadno ovladatelné funkce pro správu a diagnostiku. Jestliže je v síti problém, aplikace Asus Lyra na to okamžitě upozorní.