NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi sítě jsou nestabilní kvůli velkému počtu připojených zařízení

wifi sítě

Nový průzkum ukázal, že 66 % Evropanů má Wi-Fi připojení v domácnosti někdy nestabilní kvůli velkému počtu připojených zařízení. Průzkum totiž odhalil, že 60 % respondentů má připojené dva a více smartphony, 33 % uvedlo že mají připojený jeden smartphone. Pokud jde o tablety, 70 % respondentů uvedlo, že mají připojený alespoň jeden tablet. Více než třetina (35 %) respondentů uvedla, že mají k domáci Wi-Fi připojeno dva a více počítačů, zatímco více než polovina (52 %) uvedla, že má připojený jeden počítač.

Výsledky průzkumu vedou k závěrům, že domácí Wi-Fi je v těchto týdnech opravdu vytížena. Domácnosti totiž využívají jednu Wi-Fi síť k práci, studiu, videokomunikaci, hraní her a například i sledování online filmů.

Z průzkumu dále vyplynulo, že až pětina Evropanů by neuměla vyřešit problém s Wi-Fi routerem. Navíc zhruba pětina dotázaných uvedla, že si nejsou jisti, co vůbec Wi-Fi router je, přestože mají doma bezdrátovou síť.

„Z našeho průzkumu vyplývá, že ne každý si je jistý nastavením a ovládáním Wi-Fi routerů v domácnosti. Ale právě v těchto týdnech je stěžejní mít nad domácí Wi-Fi sítí kontrolu a umět řešit případné problémy s výpadkem připojení. Samozřejmě nejlepší variantou je mít Wi-Fi router, na který se můžete spolehnout,“ říká Klára Macková, Sales Manager společnosti D-Link Česká republika.

Jak můžete zlepšit své připojení?

Existují jednoduchá doporučení, kterými můžete zlepšit a udržet slušné připojení v domácnosti.

  • Sledujte a případně minimalizujte počet připojených zařízení – když jste doma, vypněte kamery a odpojte herní konzoli (hry se updatují i v režimu pohotovosti)
  • Mějte na paměti, které online aktivity jsou náročnější na přenos dat – stahovat filmy na pozadí během videokonference není rozumné
  • Umístěte Wi-Fi router co nejvíce do středu vaší domácnosti – signál se vzdáleností ztrácí a rychlost přenosu klesá
  • Ujistěte se, že máte router s nejnovějším firmwarem – update opravuje chyby bezpečnosti a může také zlepšit jeho vlastnosti
  • Zjistěte stáří svého stávajícího routeru a prozkoumejte možnosti, jak jej upgradovat – signál Wi-Fi lze zesílit přidáním Access Pointu, ale někdy je lepší výměna za novější model, který umí obsluhovat najednou více zařízení.

Pokud pracujete z domova, zvažte oddělení pracovního provozu a domácího internetového provozu. Jedním ze způsobů, jak toho snadno dosáhnout, je použití omezení šířky pásma pro každé zařízení nebo vytvoření tzv. podsítě pro domácí použití (hlavní síť s vyšší šířkou pásma bude pouze pro pracovní použití). To zabrání dětem, aby např. během důležitého konferenčního hovoru zablokovaly celou šířku pásma bezdrátové sítě například sledováním videí.

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »