NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi 6 extender pro rozšíření dosahu bezdrátové sítě

Wi-Fi 6 extender

Na trh přichází nový extender RE505X s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (AX1500) pro plynulé a bezproblémové rozšíření domácí či kancelářské bezdrátové sítě.

Bezdrátový extender TP-Link RE505X díky zmíněné podpoře Wi-Fi 6 nabídne vyšší rychlost, větší kapacitu i snížené přetížení sítě. Navíc rozhodně nebude nejslabším článkem domácí Wi-Fi, ale naopak možná po jeho pořízení budete chtít popřemýšlet o upgradu ostatních síťových prvků, tak abyste výkon tohoto extenderu (opakovače) využili skutečně naplno.

Maximální rychlost přenosu dat u dvoupásmového modelu RE505X dosahuje cca 1 500 Mbit/s, z toho ve frekvenčním pásmu 5 GHz 1 200 Mbit/s a v pásmu 2,4 GHz maximum, které se z tohoto pásma dá „vymáčknout“, tedy 300 Mbit/s. Díky vyšší kapacitě v 5GHz pásmu můžete k domácí síti připojit více koncových zařízení, aniž by to mělo nějaký viditelný vliv na jejich výkon.

Extender RE505X rozšíří pokrytí vaší Wi-Fi sítě díky přímému bezdrátovému propojení se stávajícím routerem a vyplní signálem každý centimetr krychlový vašeho domova. S mobilem v ruce tak můžete procházet domácností od sklepa až po půdu a u toho třeba realizovat videohovor nebo sledovat svůj oblíbený streamovaný pořad, aniž byste si všimli, že vám signál právě začalo zprostředkovávat jiné síťové zařízení než doposud.

Propojení s routerem je dále posilováno díky funkci Adaptive Path Selection (adaptivní výběr cesty), automaticky a v reálném čase volící tu nejrychlejší cestu k routeru. Vysokorychlostní režim pak při náročných on-line úlohách umožňuje použít obě pásma Wi-Fi simultánně.

Za zmínku jistě stojí také integrovaný režim přístupového bodu (AP), kdy po připojení ethernetového kabelu jednoduše přeměníte kabelové připojení na dvoupásmový bezdrátový signál.

Podpora TP-Link OneMesh umožňuje snadné vytvoření sítě Mesh s jediným názvem Wi-Fi sítě, kterou bezproblémově pokryjete celou svoji domácnost. Stačí k tomu jediné: připojení extenderu kompatibilního s OneMesh ke stávajícímu nebo novému OneMesh routeru. Stabilní připojení už tak nebudete muset složitě hledat – bude totiž všude.

Klíčové vlastnosti RE505X:

  • RE505X přichází s poslední bezdrátovou technologií Wi-Fi 6, která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě.
  • Vytvoří síť Mesh připojením k routeru OneMesh pro bezproblémové pokrytí celého domova.
  • Gigabitový Ethernetový port – Poskytuje rychlejší kabelové připojení k chytrým televizorům, počítačům a herním konzolám
  • Inteligentní signální světlo pomáhá najít nejlepší umístění pro optimální pokrytí Wi-Fi, a to vyznačením síly signálu v aktuálním umístění
  • Režim AP – vytvořte nový přístupový bod Wi-Fi pro vylepšení vaší kabelové sítě pomocí Wi-Fi kapacity
  • TP-Link Tether aplikace – Snadná dostupnost a správa sítě pomocí mobilního zařízení iOS nebo Android
  • Konečná kompatibilita – Rozšiřte dosah libovolného Wi-Fi routeru nebo bezdrátového přístupového bodu
Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »