NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Využijte přínosy síťového audia

AutioManager

Technologie přenosu zvuku přes datové sítě jsou stále více vyspělé a schopnost nabídnout funkce související s přenosem audia v prostředích, které se neustále rozšiřují, si nevyhnutelně vyžádaly i komplexnější uspořádání a uplatnění audio zařízení.

Společnost Axis Communications proto představuje serverovou stanici AXIS Audio Manager C7050 Server, která vytváří jedno centrální místo pro správu a řízení audia pro větší a vyspělejší systémy, čímž firmám a organizacím umožňuje lépe využívat možnosti zvukové komunikace v oblasti zabezpečení, veřejného rozhlasu a větší spokojenosti zákazníků díky podkresové hudbě.

Serverová stanice AXIS Audio Manager C7050 Server nabízí ucelený balík nástrojů pro správu audia jak po hardwarové, tak softwarové stránce. Uživatelům umožňuje pomocí jediného rozhraní spravovat a ovládat veškerá síťová audio zařízení, včetně síťových reproduktorů, mikrofonů a tlampačů značky Axis. Instalovat a ovládat produkt AXIS Audio Manager je snadné a je tak dokonalým řešením pro centrální řízení audio obsahu a plánování jeho nasazení ve větších a propracovaných systémech audio aplikací, s nimiž se můžeme setkat například v obchodech nebo v prostředí vzdělávacích institucí.

Řešení AXIS Audio Manager umožňuje snadno a efektivně řídit jednotlivé zóny a splnit tak potřeby každého jednotlivého místa. Například v případě maloobchodního řetězce s mnoha pobočkami je možné nadefinovat různé zóny pro jednotlivé geografické oblasti a jejich specifika. Díky možnosti spravovat jednotlivé zóny mohou uživatelé pouštět hudbu a předem nahraná oznámení a/nebo vstupovat živě podle potřeby pro jednu zónu, nebo několik vybraných zón dohromady, či pro všechny naráz. Uživatelé si tak mohou vytvořit a naplánovat ideální směs oznámení, reklam a podkresové hudby na konkrétní den, týden i rok, přičemž do nich samozřejmě mohou vstupovat s aktuálními hlášeními, kdykoli si je konkrétní situace vyžádá. Obsah je možné řídit z centrály nebo jeho výběr nechat na jednotlivých pobočkách a prodejních místech.

AXIS Audio Manager nevyžaduje žádné složité softwarové programování, protože všechna síťová audio zařízení se svými IP adresami připojí přes síť LAN/WAN automaticky. Uživatelé mohou ovládat celý systém síťových audio zařízení přes počítač, tablet nebo mobilní telefon – mohou si připravit plán vysílání předem nahraných skladeb či oznámení, ovládat hlasitost a kontrolovat funkčnost jednotlivých zařízení: systém nabízí nepřetržitý přehled o stavu všech připojených zařízení, takže poruchy lze odhalit bez prodlení.