NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Výkonný MU-MIMO router se čtyřjádrovým procesorem

MU-MIMO router

Pro malé kanceláře, firmy a moderní domácnosti, je určen nový MU-MIMO router se čtyřjádrovým procesorem – Archer C4000. Dvě 5GHz pásma se starají o nepřerušený tok dat, router můžete ovládat přes mobilní aplikaci či hlasovými příkazy.

Archer C4000 je vybaven čtyřjádrovým procesorem s 64bitovou architekturou a taktem 1,8 GHz. Celkem dosahuje v kombinaci tří pásem (2x 5 GHz a 1x 2,4 GHz) rychlosti až 4000 Mbit/s. Využitím technologie NitroQAM™ (1024-QAM) je zvýšena rychlost na všech pásmech o 25 %, zatímco technologie Airtime Fairness a Smart Connect zajišťují plynulost přenosů bez čekání. Pro odbavení více zařízení najednou a pro odesílání a přijímání dat v nejlepším dostupném pásmu je pak router vybaven šesti anténami s technologií MU-MIMO.

Výkonné antény s výkonným zesilovačem vytvářejí silný Wi-Fi signál pro celou domácnost i malou kancelář. Technologie RangeBoost výrazně zlepšuje schopnost detekovat zařízení, která jsou dále od zdroje nebo s nízkým výkonem, což v praxi znamená větší pokrytí. Funkce Beamforming pak směřuje bezdrátové signály směrem k připojeným zařízením, čímž zvyšuje stabilitu jejich Wi-Fi přenosu.

Router je vybaven čtyřmi gigabitovými porty sítě Ethernet, jedním 1 Gbit/s WAN portem, jedním portem USB 2.0 a jedním USB 3.0. Kabelové připojení je optimální pro připojení stolních počítačů, herních konzolí, či 4K televizorů. Pro připojení k serveru nebo úložišti NAS je možné využít technologii Link Aggregation a ze dvou samostatných Ethernet portů vytvořit jednoho připojení s rychlostí až 2 Gbit/s. Pokud nemáte domácí úložiště, lze jej snadno vytvořit připojením externího disku do portu USB 3.0. Zbývající port USB 2.0 lze využít pro sdílenou tiskárnu.

Díky podpoře pro hlasovou asistentku Alexa od Amazonu lze přidat nová zařízení do sítě, určit priority pro zařízení a činnosti, sdílet Wi-Fi hesla pro hosty. To vše, a ještě více, lze provézt hlasovým příkazem vyřčeným do éteru.

Ve spolupráci s IFTTT pak lze automatizovat akce, jako například kdy se zařízení připojují, odpojují nebo přidávají do sítě, nebo lze nastavit podmínky, aby se upřednostňovala zařízení nebo aktivita spolupracující s IFTTT.

Součástí routeru je zabezpečení funkcemi TP-Link HomeCare. Obsahuje antimalwarový a antivirový software pro ochranu před hrozbami z internetu, dále rodičovskou kontrolu pro omezení času online a blokaci nevhodných webových stránek podle individuálních profilů, a nastavení priority služeb, například streamingu před prohlížením internetu.

Router Archer C4000 lze nastavit velmi rychle a jednoduše díky přehlednému webovému rozhraní nebo přes mobilní aplikaci Tether pro Android nebo iOS. Například nastavení samostatné virtuální sítě pouze pro hosty, aby měli k dispozici přístup k internetu, ale již nikoliv ke sdíleným datům. Tether také poskytuje automatické aktualizace firmwaru, který vždy poskytne poslední funkcionality a zabezpečení.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »