NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Veon prodává většinový podíl v Beeline Kyrgyzstán

Kyrgyzstán

Telekomunikační firma Veon se sídlem v Amsterdamu oznámila prodej svého 50,1procentního podílu v Beeline Kyrgyzstan společnosti CG Cell Technologies.

Veon uvedl, že prodej je součástí její strategie zjednodušit strukturu skupiny a zaměřit se na její velké trhy, kde může škálovat.

Navzdory růstu tržeb v roce 2023 byl Beeline Kyrgyzstan nejnižším přispěvatelem do skupiny Veon ve srovnání s operacemi Veonu na Ukrajině, v Pákistánu, Kazachstánu, Bangladéši, Uzbekistánu a Gruzii.

Žádné konkrétní finanční podrobnosti nebyly zveřejněny. Veon však uvedl, že transakce oceňuje Beeline Kyrgyzstan na téměř třiapůlnásobek zisku společnosti před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA).

Kaan Terzioğlu, generální ředitel skupiny Veon, řekl: „Během posledních dvou let jsme přeměnili Beeline Kyrgyzstan na vítěznou operaci se sedmi po sobě jdoucími čtvrtletími dvouciferného růstu tržeb, vysokou penetrací a kvalitou služeb 4G a pevnými základy v oblasti digitální nabídky.”

Terzioğlu dodal, že je „hrdý“ na práci, kterou Beeline vykonala pod vedením Andrey Pyatakhina, generálního ředitele operací v Kyrgyzstánu.

CG Corp Global uvedla: „Jsme nadšeni ze spolupráce s našimi partnery v tomto společném podniku, protože pokračujeme v rozvoji tohoto podnikání a zajišťujeme, aby zákazníci i nadále dostávali moderní, vysoce kvalitní a spolehlivé připojení a digitální služby, které očekávají.“

CG Cell Technologies se sídlem v Dubaji je dceřinou společností mezinárodního konglomerátu CG Corp Global.

Společnost Veon byla původně založena v Rusku a nyní sídlí v Amsterdamu. Společnost opustila ruský trh v říjnu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu. Společnost v současné době působí v Bangladéši, Kazachstánu, Pákistánu, na Ukrajině a v Uzbekistánu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »