NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

VDSL modem s podporou technologie OneMesh

TP-Link Archer VR400

Nový bezdrátový VDSL/ADSL modem a router Archer VR400 V3 s podporou standardu AC1200 nabízí rychlou Wi-Fi se slušným dosahem i díky Beamformingu.

TP-Link Archer VR400 V3 nabízí uživatelům rychlé a stabilní připojení k Wi-Fi síti díky podpoře dvou pásem. Ve frekvenčním pásmu 5 GHz činí maximální rychlost připojení 867 Mbit/s, v pásmu 2,4 GHz pak 300 Mbit/s. Lepší dosah i optimální pokrytí jsou pak zajištěny i podporou technologie Beamforming, tedy modelování paprsku, které pomáhá dvojice pevných všesměrových externích antén.

Díky podpoře pokročilé technologie VDSL2 zvládá maximální rychlost připojení VDSL až do 100 Mbit/s, což znamená více než čtyřnásobnou rychlost oproti běžnému výkonu standardu ADSL 2+ (24 Mbit/s). Zařízení je typu 2 v 1, neboť v sobě kombinuje DSL modem i bezdrátový router podporující veškerá standardní připojení DSL včetně VDSL2, ADSL2+, ADSL2 a ADSL.

Záložní připojení různými technologiemi Se zařízením Archer VR400 V3 od TP-Linku prakticky nehrozí, že byste přišli o své internetové připojení. Leda, že by přestala fungovat elektřina v domácnosti. Je totiž vybavený také USB portem s možností zapojení 3G/4G dongle pro spolehlivé a rychlé mobilní připojení.

OneMesh pro plynulé a bezproblémové pokrytí domácnosti Plynulé a bezproblémové pokrytí celé domácnosti s jediným názvem sítě (SSID) zvládnete hravě díky tomu, že modem/router Archer VR400 V3 spadá pod řadu OneMesh. Ta se řadí k portfoliu meshových řešení společnosti TP-Link, jež slouží k tvorbě plynulých a stabilních domácích či kancelářských sítí. V případě potřeby tak lze síť rozšířit pomocí některého z dalších meshových extenderů OneMesh, jichž má TP-Link ve svém portfoliu celou řadu.

Plynulé připojení dále zajišťuje i podporovaná technologie MU-MIMO, jež zvládne obsloužit hned několik koncových zařízení najednou, zkracuje čas čekání (odezvu), zvyšuje propustnost Wi-Fi pro každé zařízení a také účinnost každého toku.

Integrované gigabitové ethernetové porty pak fungují desetkrát rychleji než standardní ethernet. To vede k zajištění špičkového výkonu koncových zařízení připojovaných k internetu prostřednictvím kabelu. Ať už se jedná o počítače, televizory, herní konzole, síťová úložiště a tiskárny nebo cokoliv jiného.

O Snadné nastavení se postará nejen intuitivní webové rozhraní ale především mobilní aplikace Tether dostupná v češtině i slovenštině pro Android a iOS. Jejím prostřednictvím můžete kromě samotného modemu/routeru také spravovat síťová nastavení z libovolného kompatibilního mobilního zařízení. Nastavit lze třeba také rodičovskou kontrolu nebo síť pro hosty.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »