NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

VDSL modem s podporou technologie OneMesh

TP-Link Archer VR400

Nový bezdrátový VDSL/ADSL modem a router Archer VR400 V3 s podporou standardu AC1200 nabízí rychlou Wi-Fi se slušným dosahem i díky Beamformingu.

TP-Link Archer VR400 V3 nabízí uživatelům rychlé a stabilní připojení k Wi-Fi síti díky podpoře dvou pásem. Ve frekvenčním pásmu 5 GHz činí maximální rychlost připojení 867 Mbit/s, v pásmu 2,4 GHz pak 300 Mbit/s. Lepší dosah i optimální pokrytí jsou pak zajištěny i podporou technologie Beamforming, tedy modelování paprsku, které pomáhá dvojice pevných všesměrových externích antén.

Díky podpoře pokročilé technologie VDSL2 zvládá maximální rychlost připojení VDSL až do 100 Mbit/s, což znamená více než čtyřnásobnou rychlost oproti běžnému výkonu standardu ADSL 2+ (24 Mbit/s). Zařízení je typu 2 v 1, neboť v sobě kombinuje DSL modem i bezdrátový router podporující veškerá standardní připojení DSL včetně VDSL2, ADSL2+, ADSL2 a ADSL.

Záložní připojení různými technologiemi Se zařízením Archer VR400 V3 od TP-Linku prakticky nehrozí, že byste přišli o své internetové připojení. Leda, že by přestala fungovat elektřina v domácnosti. Je totiž vybavený také USB portem s možností zapojení 3G/4G dongle pro spolehlivé a rychlé mobilní připojení.

OneMesh pro plynulé a bezproblémové pokrytí domácnosti Plynulé a bezproblémové pokrytí celé domácnosti s jediným názvem sítě (SSID) zvládnete hravě díky tomu, že modem/router Archer VR400 V3 spadá pod řadu OneMesh. Ta se řadí k portfoliu meshových řešení společnosti TP-Link, jež slouží k tvorbě plynulých a stabilních domácích či kancelářských sítí. V případě potřeby tak lze síť rozšířit pomocí některého z dalších meshových extenderů OneMesh, jichž má TP-Link ve svém portfoliu celou řadu.

Plynulé připojení dále zajišťuje i podporovaná technologie MU-MIMO, jež zvládne obsloužit hned několik koncových zařízení najednou, zkracuje čas čekání (odezvu), zvyšuje propustnost Wi-Fi pro každé zařízení a také účinnost každého toku.

Integrované gigabitové ethernetové porty pak fungují desetkrát rychleji než standardní ethernet. To vede k zajištění špičkového výkonu koncových zařízení připojovaných k internetu prostřednictvím kabelu. Ať už se jedná o počítače, televizory, herní konzole, síťová úložiště a tiskárny nebo cokoliv jiného.

O Snadné nastavení se postará nejen intuitivní webové rozhraní ale především mobilní aplikace Tether dostupná v češtině i slovenštině pro Android a iOS. Jejím prostřednictvím můžete kromě samotného modemu/routeru také spravovat síťová nastavení z libovolného kompatibilního mobilního zařízení. Nastavit lze třeba také rodičovskou kontrolu nebo síť pro hosty.