NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Türk Telekom považuje zkoušku Wi-Fi 6E za úspěšnou

Wi-Fi 6E world map

Společnost Türk Telekom oznámila dokončení série testů Wi-Fi 6E a zjistila, že tato technologie „zvyšuje rychlost a kapacitu v řadě různých scénářů pro koncové uživatele“. Testy, provedené v testovací laboratoři v kampusu Istanbul Acıbadem společnosti Türk Telekom, dosáhly rychlosti připojení 2 Gbps a vyšší s nízkou latencí, uvedl operátor.

Wi-Fi 6E označuje schopnost Wi-Fi využít pásmo 6 GHz pro nelicencovaný provoz Wi-Fi a slibuje vyšší rychlosti připojení a lepší kapacitu ve srovnání s 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi. Podle Wi-Fi Alliance již více než 41 zemí po celém světě určilo 6 GHz pro nelicencované použití, zatímco mnoho dalších aktivně pracuje na otevření pásma.

Broadcom poskytl pro zkušební verzi svou vyhodnocovací platformu Wi-Fi 6E. K platformě byli připojeni různí klienti pomocí karty Intel AX210 160 MHz Wi-Fi 6E, aby bylo dostupné celé spektrum.

Tiago Rodrigues, generální ředitel Wireless Broadband Alliance, uvedl, že zkouška „nepochybně ukazuje, jak důležité je zavedení Wi-Fi 6E na naší cestě k propojenější budoucnosti“.

„Provozem ve spektru 6 GHz se rušení a latence dramaticky snižují, což zlepšuje uživatelskou zkušenost se zvýšenou rychlostí a výkonem hodným aplikací nové generace, o kterých se v současnosti diskutuje,“ pokračoval. „Překážky, s nimiž se již setkáváme, se stanou minulostí a potenciál bezproblémové konvergence se sítěmi 5G poskytne firmám nejen více příležitostí k monetizaci, ale vytvoří stavební kameny pro skutečně propojený svět.“

„Tyto rychlosti, kterých jsme dosáhli, umožní bezproblémové používání mnoha aplikací s konceptem chytré kanceláře, zdraví, zábavy, zabezpečení a chytré domácnosti. Díky řešení Wi-Fi 6E, které zkombinujeme s rozšířeným a vysokokapacitním optickým výkonem Türk Telekom, zajistíme široké využití vysokokapacitních služeb s nízkou latencí v domácnostech a kancelářích,“ komentoval CTO Türk Telekom Yusuf Kıraç.

Podle Türk Telekom test prokázal, že pásmo 6 GHz povede k budoucím ověřeným bezdrátovým širokopásmovým schopnostem pro Turecko a zároveň položí základy pro Wi-Fi 7.

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »