NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telenor podepsal dohodu s AWS za účelem rozšíření transformace 5G

Telenor 5G AWS

Severský operátor Telenor podepsal strategickou dohodu o spolupráci s Amazon Web Services (AWS), která má pomoci rozšířit transformaci jádra 5G.

Telekomunikační společnost uvedla, že nová dohoda jí umožní poskytovat nové 5G a špičkové služby podnikovým zákazníkům po celém světě.

V rámci dohody budou Telenor a AWS investovat do společných aktivit uvádění na trh ve vybraných odvětvích – jako je výroba, dodavatelský řetězec a logistika a automobilový průmysl – s cílem umožnit zákazníkům více 5G a špičkových služeb.

Dohoda dále rozšiřuje stávající spolupráci mezi oběma společnostmi, přičemž Telenor se také stává členem AWS Partner Network. Ve spolupráci s AWS již Telenor implementoval celé mobilní jádro běžící v cloudu pro Vimla, což je značka operátora virtuálních mobilních sítí Telenor ve Švédsku.

Mobilní jádro Vimly běžící na AWS je škálovatelné, programovatelné a využívá samoobslužná API, což Vimle umožňuje vytvářet nové služby pro své zákazníky. Vimla využívá širokou škálu služeb AWS, mimo jiné Amazon ElastiCache, AWS Lambda a AWS Transit Gateway.

Nové mobilní jádro založené na cloudu ve Vimla vyvíjí a spravuje jako službu Working Group Two, společnost inkubovaná společností Telenor. Severský operátor také uvedl, že plánuje rozšířit práci ve Vimle do dalších oblastí v celosvětové síti společnosti.

V rámci své spolupráce budou Telenor a AWS pokračovat v inovacích v oblastech 5G edge pro mobilní privátní sítě (MPN) a edge computingu. Například Telenor 5G umožnil prototyp „sítě na kolech (NOW)“ poháněný AWS. NOW dává zákazníkům možnost nastavit si autonomní privátní 5G síť, kdekoli je to potřeba. Prototyp NOW je v současné době používán norskou agenturou pro obranný materiál a norským veřejnoprávním vysíláním Norsk Rikskringkasting (NRK) pro případy kritické komunikace a vzdálené produkce. Thajská značka dtac Telenoru spustila na mezinárodní úrovni 5G privátní síť proof-of-concept pro thajské podniky založenou na edge computingu a AWS Snow Family. Toto řešení pomáhá zákazníkům zpracovávat analýzy videa založené na umělé inteligenci (AI) v reálném čase a další aplikace na vzdálených místech.

Zdroj: rcrwireless.com

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »