NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

T-Mobile zaplatí zákazníkům půl miliardy dolarů kvůli úniku osobních údajů

T-Mobile USA odškodnění

Americká telekomunikační společnost T-Mobile US se dohodla, že vynaloží 500 milionů dolarů (zhruba 12 miliard Kč), aby urovnala hromadnou žalobu, kterou na firmu podali zákazníci kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů.

Společnost T-Mobile US podle dohody zaplatí 350 milionů dolarů žalujícím zákazníkům. Dalších 150 milionů dolarů firma v letošním a příštím roce vynaloží na posílení kybernetické bezpečnosti.

Podle soudních dokumentů se loňský kybernetický útok na firmu T-Mobile US dotkl 76,6 milionu obyvatel Spojených států. Hackeři získali například jména, data narození, čísla sociálního pojištění či informace o řidičských průkazech. Zákazníci následně firmu obvinili z nedostatečného zabezpečení osobních údajů.

Společnost T-Mobile US upozornila, že dohoda o urovnání hromadné žaloby nezahrnuje uznání zodpovědnosti či pochybení žalované strany. Dohodu ještě musí schválit soud, což by se podle firmy mohlo stát v prosinci.

Největším akcionářem podniku T-Mobile US je německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom, která v něm vlastní přes 48 procent.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »