NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SoftBank a Kyocera provedly test backhaul systému využívajícího 5G mmWave

SoftBank, Kyocera demo backhaul 5G mmWave

Japonský operátor SoftBank a společnost Kyocera provedli ověřovací test backhaul systému využívajícího pásmo milimetrových vln přidělené SoftBank pro služby 5G. Test byl proveden pomocí základnových stanic SoftBank umístěných v Akiruno City v Tokiu od ledna do dubna 2022.

Společnosti uvedly, že cílem testu bylo ověřit účinnost milimetrových vln jako backhaul linky; navázání end-to-end komunikace ze serveru CU (centralizovaná jednotka, agregační uzel)/DU (distribuovaná jednotka, distribuované uzly) ke komunikačním terminálům; potvrdit účinky změn počasí, jako jsou déšť a sněžení, a shromáždit data pro vývoj komerčních produktů vyhovujících specifikacím O-RAN Alliance.

Během testu SoftBank a Kyocera propojily 5G milimetrovou vlnu jako backhaul linku a provedly testy připojení ze serveru jádra 5G sítě ke komunikačním terminálům přes CU/DU, dárcovské stanici a přenosové uzlové stanici.

„Tento systém používal 5G milimetrovou vlnu k propojení páteřního spojení mezi dárcovskou stanicí a přenosovou uzlovou stanicí, které tvoří přístupovou oblast. Dárcovská stanice odpovídala front-hole specifikacím O-RAN Alliance, které se připojují k síti. S ohledem na výsledky demonstračních testů Kyocera a SoftBank s potěšením oznamují, že úspěšně ověřily stabilní komunikaci a efektivitu systému,“ uvedla SoftBank. „Prostřednictvím této demonstrace Kyocera a SoftBank potvrdily, že backhaul systém využívající 5G milimetrové vlny by přispěl ke zkrácení doby výstavby a snížení nákladů díky efektivnímu využití v oblastech, kde je obtížné instalovat sítě 5G kvůli problémům, jako je topografie.”

Obě společnosti také potvrdily, že technologie milimetrových vln 5G by mohla být novým prostředkem komunikace mezi základnovými stanicemi a terminály.

Kyocera a SoftBank také uvedly, že budou nadále zvažovat, jak řešit problémy, jako je snížení spotřeby energie a provozní automatizace. Obě společnosti také zváží systémy, které lze aplikovat na různé potřeby v Japonsku i v zámoří.

V říjnu 2021 SoftBank oznámila, že začala nabízet služby 5G Standalone. S tímto novým spuštěním společnost SoftBank prohlásila, že je prvním operátorem v Japonsku, který nabízí komerční služby 5G SA.

Japonský operátor poznamenal, že nejdůležitějšími funkcemi sítí 5G SA jsou jejich schopnost poskytovat segmentování sítí a soukromé sítě 5G, což jsou sítě přizpůsobené individuálním potřebám podniku, a další funkce připojení založené na pokročilých technologiích.

SoftBank původně spustila komerční služby 5G v Japonsku prostřednictvím architektury NSA v březnu 2020.

Zdroj: rcrwireless.com

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »