NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Sequans uvádí „speciálně optimalizovaný“ čip 5G verze 17 pro širokopásmový internet věcí

Taurus 5G NR Platform

Francouzský výrobce mobilních IoT Sequans Communications oznámil to, co nazývá prvním „speciálně optimalizovaným“ 5G čipem pro zařízení IoT a nabízí balíček širokopásmových 5G funkcí verze 17 pro průmyslové klienty. Popsal také nový produkt s názvem Taurus 5G NR, „ideální pro aplikace 5G citlivé na cenu“.

Jamie Moss, ředitel výzkumu v ABI Research, to shrnul: „Počáteční využití 5G IoT nebylo žádným překvapením: automobilový průmysl a pevné bezdrátové terminály a brány – konkrétně aplikace s velkou šířkou pásma, které mohou znovu používat čipy původně vyvinuté pro chytré telefony. Zbytek internetu věcí však potřebuje 5G křemík, který by byl výrazně optimalizován: jednodušší, efektivnější, dostupnější, a ne pouze omezující nebo ohýbané verze výkonnějších čipů.”

„Úspory z efektivity a efektivita jsou velmi citlivé na zdroje a pouze návrhy vhodné pro daný účel mohou uvolnit potenciál masového trhu pro 5G v IoT. Taurus je čip 5G vyvinutý výhradně pro širokopásmový internet věcí a tyto optimalizace jsou hlavními principy.“

ABI Research předpovídá, že roční dodávky modulů širokopásmového internetu věcí dosáhnou do roku 2027 celosvětově 217 milionů kusů.

Platforma Taurus system-on-chip (SoC) podporuje rádiové frekvence pod 6 GHz (600–7125 MHz) v samostatných i nesamostatných 5G NR, se záložním připojením 4G LTE. Obsahuje dvoujádrovou aplikační procesorovou jednotku (APU) pro aplikace smart edge a integrované routery s vysokorychlostními rozhraními, včetně nativního Ethernetu, pro podporu široké škály zákaznických aplikací IoT.

Kompletní portfolio Taurus zahrnuje čipovou sadu a moduly s referenčními návrhy pro rychlé uvedení na trh a flexibilitu návrhu. Je navržen tak, aby podporoval zařízení IoT v podnikových a soukromých sítích, a používá se pro datové aplikace širokopásmového stylu v segmentech inteligentních budov, chytrých měst, „high-end“ průmyslového internetu věcí a rezidenčních pevných bezdrátových přístupů. O jeho komerční dostupnosti zatím nepadlo ani slovo.

Bertrand Debray, výkonný viceprezident pro širokopásmový internet věcí ve společnosti Sequans, řekl: „S naší novou platformou Taurus řešíme přesné potřeby odvětví 5G širokopásmového internetu věcí. Taurus poskytuje všechny schopnosti očekávané pro podporu vylepšených širokopásmových služeb, ale je přizpůsoben tak, aby vyhovoval požadavkům dnešních nejžádanějších širokopásmových aplikací IoT, a umožňuje tak nákladově efektivní řešení pro masový trh.”

Dodal: „Taurus 5G je špičkový modemový systém na čipu, dokonale dimenzovaný pro širokopásmový internet věcí. Díky tomu jsou oblíbená širokopásmová zařízení IoT 5G cenově dostupnější a umožňují hromadné nasazení.”

Zdroj: rcrwireless.com