NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rakuten Mobile rozšiřuje 5G mmWave síť pomocí opakovačů Movandi

5G mmWave síť

Společnost Movandi poskytuje japonskému Rakuten Mobile inteligentní opakovače 5G milimetrových vln (mmWave) a technologii BeamXR Open-RAN, které operátorovi pomohou rozšířit jeho venkovní a vnitřní pokrytí a kapacitu.

Podle generálního ředitele Rakuten Mobile Tareqa Amina mají čipové sady mmWave RF, fázovaná anténa a softwarová technologie společnosti Movandi potenciál snížit náklady na infrastrukturu potřebnou k rozšíření a nasazení sítě 5G o více než polovinu. „Byli jsme velmi ohromeni jejich základní technologií 5G mmWave, která nám umožňuje rozšířit a zavést naši 5G síť v Japonsku nákladově efektivně,“ uvedl.

Toto snížení nákladů je kritické, protože zatímco mmWave poskytuje vysokorychlostní konektivitu, jeho omezené pokrytí a špatná penetrace znamenají vysoké náklady na nasazení, pokud poskytovatel služeb usiluje o poskytnutí adekvátního pokrytí mmWave pouze pomocí malých buněk. Pouhým opakováním signálu mmWave jej lze ale levně a snadno prodloužit.

Začátkem tohoto roku se společnost Movandi – silný zastánce mmWave – spojila se společností Qualcomm, aby vytvořila větší impuls pro vysokorychlostní technologii. Dvojice kombinovala schopnosti malých buněk mmWave poháněných platformami FSM 5G RAN od Qualcommu a chytrými opakovači 5G napájenými Movandi, aby se snížily náklady na nasazení a rozšířilo se pokrytí vysokofrekvenčním spektrem.

“Tento trh potřebuje více aliancí,” řekla generální ředitelka a zakladatelka společnosti Movandi Maryam Rofougaran v březnu a dodala, že navzdory smíšeným pocitům v odvětví ohledně mmWave vidí Qualcomm i Movandi jeho skutečný potenciál.

Stejně tak Rakuten Mobile, který má 400 megahertzů mmWave spektra, o kterém Amin řekl, že bude použito spolu se spektrem společnosti pod 6 GHz k posílení jejích plánů pevného bezdrátového přístupu. „Naše struktura nákladů na dodání FWA do domu bude jednou z nejnižších na světě,“ chlubil se.

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »