NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Powerline adaptéry s technologií Mesh

Společnost TP-Link představila trojici nových powerline adaptérů. Konkrétně se jedná o modely TL-PA7027P KIT, TL-WPA8631P a TL-WPA8631P KIT. Každý z nich spolehlivě rozšíří dosah bezdrátové Wi-Fi sítě i do odlehlých koutů domácnosti, a to po stávajících rozvodech elektrické energie.

TL-PA7027P KIT: Rychlý základ

Sada kompatibilní se zásuvkami standardu HomePlug AV2 zvládne vyvinout rychlost přenosu dat až do 1 000 Mb/s, což je více než dostatečné pro většinu domácích on-line aktivit. Součástí balení jsou i dva gigabitové porty, což znamená možnost tvorby zabezpečené kabelové sítě pro stolní PC, smart TV či herní konzole. Díky technologii Plug and Play si svoji powerline síť nastavíte bez komplikací za pouhých pár minut. Díky extra elektrické zásuvce v každém z powerline adaptérů v balení nepřijdete o žádnou zdířku pro napájení dalšího elektrického zařízení.

TL-WPA8631P/KIT: Vyšší průchodnost i jednotná mesh síť

Díky podpoře standardu AV1300 dokáže tenhle opakovač, respektive sada opakovačů dosáhnout maximální rychlosti do 1 300 Mb/s. Vytvoří také dvoupásmovou síť Wi-Fi AC1200, jejímž prostřednictvím lze přenášet data v pásmu 5 GHz do rychlosti 867 Mb/s a v pásmu 2,4 GHz do rychlosti 300 Mb/s.

Výhodou je také kompatibilita s technologií OneMesh společnosti TP-Link, díky které dokážou tyto powerline adaptéry vytvořit jednotnou meshovou síť ve spolupráci s routerem a dalšími síťovými produkty v domácnosti. Díky tomu je přechod s koncovými zařízeními mezi jednotlivými přístupovými body plynulý a internet se neseká.

K dalším podporovaným funkcím patří 2×2 MIMO pro několik simultánních připojení koncových zařízení při plné rychlosti, konfigurace Wi-Fi sítě jediným dotykem a automatická synchronizace Wi-Fi. Zásadní jsou také tři gigabitové porty pro nastavení kabelového připojení nebo extra elektrická zásuvka pro připojení dalších spotřebičů.