NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový LTE router s podporou LTE Cat 6 a OneMesh

router LTE Cat 6 a OneMesh

Nový bezdrátový dvoupásmový gigabitový router Archer MR600 nabízí podporu standardu AC1200 (802.11ac), a také jako vůbec první router od TP-Linku podporuje 4G+ Cat 6 pro navýšenou rychlost přenosu dat (do 300 Mbit/s).

Se 4G+ se připojíte všude Mobilní router podporuje technologii 4G+ Cat 6 s funkcí Carrier Aggregation (agregace operátorů), což znamená, že si i „pouhým“ připojením přes vloženou SIM kartu zasurfujete rychlostí navýšenou až na zmíněných 300 Mbit/s. Díky tomu si i bez možnosti pevného připojení můžete užít filmy ve vysokém rozlišení, plynulé on-line hraní a rychlé stahování i větších souborů. Díky integrovaným plně gigabitovým ethernetovým portům pak můžete využít rychlé a spolehlivé připojení pro kabelová zařízení náročnější na data, ke kterým se řadí například chytré televize, herní konzole, NAS úložiště a další.

Podpora nejnovějších mobilních technologií slibuje možnost vytvoření stabilní Wi-Fi sítě všude tam, kde ji potřebujete. Stačí do příslušného portu připojit micro SIM kartu a třeba pracovat z domu nebo si pustit on-line pořad v karavanu na místě, kde standardní internetové připojení dostupné není.

Sdílení až pro 64 zařízení

Router TP-Link Archer MR600 dokáže sdílet připojení až pro 64 různých koncových zařízení současně. I když v takovém případě přirozeně není možné zajistit „4K pro všechny“, běžné úkony typu chatování nebo kontroly e-mailu zvládnou klidně třeba všichni hosté zahrádky vaší kavárny současně.

Maximální stabilitu připojení zajišťuje i podpora meshového řešení OneMesh, které umožňuje vytvoření stabilní a plynulé Wi-Fi sítě pro celý pokrývaný prostor. Bez toho, že byste si při přechodu od jednoho přístupového bodu ke druhému vůbec všimli nějakého rozdílu. Archer MR600 je tak plně kompatibilní s ostatními zařízeními podporujícími OneMesh z portfolia TP-Linku, jako jsou opakovače (extendery) nebo powerline adaptéry.

A nakonec nesmíme zapomenout ani na už standardní možnost jednoduchého nastavení a správy pomocí mobilní aplikace Tether, která je zdarma k dispozici v češtině i slovenštině pro platformy Android a iOS. Zde nastavíte třeba i funkce rodičovské kontroly nebo řízení přístupu.

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »