NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový firmware a firewally

USG FLEX 100W

Společnost Zyxel Networks představila nové firewally USG FLEX 100W a USG FLEX 700 a také firmware ZLD 4.60 pro výrazné posílení ochrany poskytované bezpečnostními firewally. Tyto novinky malé a středně velké organizace účinně a flexibilně ochrání před stále důmyslnějšími kybernetickými hrozbami a pomohou jim zachovat provoz v nově nastalé realitě.

Podle zprávy, kterou nedávno publikovala Agentura Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA), se ruku v ruce s novou fází digitální transformace dále rozšiřuje záběr kybernetických útoků. Pandemie urychlila tempo digitalizace a mnohé společnosti donutila převést kvůli zachování svého provozu zaměstnance na práci z domova, a to prakticky ze dne na den. Tato náhlá změna pracovních postupů klade na organizace značné nároky, a to mimo jiné z hlediska zajištění optimální ochrany sítí a co nejvhodnějšího využití jejich omezených financí a zdrojů.

S cílem uspokojit potřeby ještě většího okruhu zákazníků společnost Zyxel právě posílila řadu USG FLEX o dva nové firewally. Konkrétně se jedná o firewall USG FLEX 100W, který představuje základní model s integrovanou funkcí WiFi, a o USG FLEX 700, novou vlajkovou loď této řady, která zvládne až 800 současně přihlášených zařízení. Vedle robustního a škálovatelného zabezpečení sítí malých a středně velkých organizací poskytují firewally USG Flex také vzdálený přístup pomocí VPN, správu WiFi přístupových bodů a komplexní paletu hotspot funkcí.

Vedle nových firewallů společnost přichází také s vylepšeným firmwarem ZLD 4.60, mezi jehož přednosti ve srovnání s předchozí verzí patří třikrát až pětkrát rychlejší kontroly SSL. Pro uživatele to znamená vyšší výkon na jejich stávajícím hardwaru, lépe fungující šifrování a dešifrování a rychlejší generování certifikátů.

Vylepšená kontrola SSL nově podporuje také poslední verzi protokolu Transport Layer Security (TLS) pro zabezpečení HTTPS komunikace mezi servery a jejich klienty. Kompatibilita s protokolem TLS 1.3 přináší uživatelům zařízení Zyxel lepší zabezpečení, vyšší výkon a spolehlivější ochranu soukromí proti stále vynalézavějším kybernetickým zločincům.

Vedle stávajícího filtrování IP adres a kontroly URL adres firmware ZLD 4.60 nově nabízí také filtrování DNS od společnosti McAfee. Tyto tři služby jsou k dispozici pro řadu firewallů ATP, přičemž jejich spojením vzniká komplexní a robustní řešení, které uživatelům znemožňuje návštěvu domén se škodlivým obsahem a dalších konkrétních stránek. Pro získání přehledu o nebezpečných doménách, hrozbách a typech dotazů mají správci prostřednictvím služby SecuReporter snadný přístup k analýzám filtrování obsahu.

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »