NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové powerline adaptéry s rychlostí datového přenosu až 1000 Mb/s

TP-Link powerline adaptéry

Společnost TP-Link doplňuje svoje portfolio zcela novými powerline adaptéry. Konkrétně se jedná o model TL-PA7017P a o sadu TL-WPA7517 KIT. Oba typy zařízení dokážou spolehlivě rozšířit dosah bezdrátové Wi-Fi sítě i do odlehlých koutů domácnosti, a to po stávajících rozvodech elektrické energie.

TL-PA7017P: Slušná rychlost pro vaše on-line aktivity

První představený kousek nabízí kompatibilitu se standardem HomePlug AV2 a díky tomu umí dosáhnout rychlosti datového přenosu až do 1 000 Mb/s. Což bez problému dostačuje veškerým běžným aktivitám na internetu a zajistí většinu potřeb i v domácí síti. Adaptér je průchozí, což znamená, že disponuje zásuvkou, a o místo pro zapojení dalších elektrických zařízení tak nepřijdete.

Jeho základní funkcí, kterou plní na jedničku, je prodloužit kabelový Ethernet a dostat jej na místo, kde chybí, a to bez zednických aktivit jako vrtání, drážování či lištování. Například chcete mít v podkroví chytrou televizi a Wi-Fi zde má minimální signál, nebo v garáži připojit bezpečnostní síťovou kameru? Tak pokud máte v daném místě elektrickou zásuvku a je na stejné fázi jako router, pak je vyhráno. Jednoduše na straně routeru se do adaptéru zapojí LAN kabel a na požadovaném místě se vsune druhý adaptér do zásuvky, kde nabídne gigabitový port pro další síťové zařízení. Zapojit do něj můžete veškerá další zařízení, která chcete připojit k internetu nebo domácí síti. Samozřejmě zde můžete zprovoznit i router pro vytvoření další Wi-Fi.

Technologie Plug-and-Play znamená, že nastavení sítě s využitím tohoto powerline adaptéru zabere pouhých pár minut. Bezproblémové kabelové připojení tak můžete mít k dispozici téměř okamžitě. Výrobce přitom myslel i na snižování provozních nákladů prostřednictvím patentovaného režimu úspory energie, který dokáže automaticky snížit spotřebu energie až o 85 procent ve chvíli, kdy síť není využívána.

TL-WPA7517 KIT: Stabilní připojení na dálku

Sada TL-WPA7517 KIT obsahuje rovnou dva adaptéry, které vyhovují standardu HomePlug AV2, a přinášejí tak možnost vysokorychlostního přenosu dat do rychlosti až 1 000 Mb/s, a to na vzdálenost až 300 metrů. Pomocí gigabitového ethernetového portu připojíte koncová zařízení typu herních konzolí, smart TV nebo NAS zařízení napevno přes kabel.

Koncový adaptér je vybaven vysílačem Wi-Fi 5 (standardu 802.11ac), díky kterému získáte dvoupásmové připojení standardu AC750 s rychlostí až 433 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Což je dostatečná rychlost pro streamování videí z internetu, on-line hry, surfování a veškeré další běžné či pracovní aktivity.

Výhodou je i automatická synchronizace Wi-Fi, což znamená, že pro rozšíření své Wi-Fi sítě do odlehlejších koutů domácnosti jen zkopírujete nastavení Wi-Fi sítě routeru a powerline adaptér potom funguje jako opakovač se shodným SSID i heslem sítě. Stačí jen zapojit, spárovat a hned používat. Vzniklá síť je stejně jako v předchozím případě samozřejmě plně zabezpečená a lze ji nastavovat jak přes webový prohlížeč, tak i přes mobilní aplikaci tpPLC v češtině.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »