NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nordic Telecom podal námitky proti zadání zakázky za 4,4 miliardy korun bez soutěže

Nordic Telecom podal námitky proti zadání zakázky

Společnost Nordic Telecom zaslala ministerstvu vnitra ČR námitky proti jeho postupu, který směřuje k zadání veřejné zakázky nazvané „Přechodové řešení hromadné radiokomunikační sítě integrovaného záchranného systému mezi technologiemi Tetrapol TDM a 3GPP“ v hodnotě 4,4 miliardy korun bez výběrového řízení stávajícímu dodavateli. Nordic Telecom tvrdí, že zadávací řízení je v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Nordic Telecom v námitkách odmítá argumenty ministerstva vnitra, které tvrdí, že otevřené výběrové řízení na nového dodavatele telekomunikační sítě pro Integrovaný záchranný systém (IZS) nelze vypsat kvůli utajení. “Po detailním seznámení jsme se rozhodli podat námitky na postup ministerstva vnitra, který podle nás není v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek,” říká David Voska, ředitel pro vnější vztahy společnosti Nordic Telecom. Podle společnosti Nordic Telecom navíc podkladové materiály pro ministerstvo odporují tvrzení v dokumentu ministerstva pro vládu, že neexistuje alternativní řešení ke stávající síti pro IZS.

Obrázek: rawpixel.com / Freepik