NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia získala již 42 komerčních zakázek na 5G

Nokia video picture

NokiaSpolečnost Nokia získala již celkem 42 komerčních zakázek na 5G od mobilních operátorů po celém světě, a to včetně gigantů jako T-Mobile, Telia či Softbank. Celkem, tj. včetně zkušebních provozů a demoverzí, poskytuje společnost Nokia své 5G systémy více než 100 zákazníkům. Během posledních dvou měsíců, Nokia získala 12 zakázek na 5G, což je v průměru jedna zakázka týdně.

Schopnost společnosti Nokia dosahovat klíčových cílů v oblasti transformace sítě je odměněna důvěrou, kterou společnosti projevují stávající zákazníci. Každý zákazník, který si zvolit systémy od Nokie pro sítě 4G, se rovněž aktivně zajímá o možnosti systémů 5G.

Díky ucelené nabídce end-to-end zařízení je společnost Nokia schopna nabídnout mobilním operátorům kompletní řešení sítě 5G. Nokia 5G mmWave Small Cells a AirScale BTS zajišťují vnitřní i venkovní pokrytí, přičemž řešení Microwave Anyhaul, Cloud native RAN, antény a 5G cloud-native core jsou součástí přibližně poloviny dosud podepsaných smluv. Mimoto má Nokia v nabídce IP směrovače využívající velmi výkonné síťové procesory FP4 a čipset PSE-3 pro optické sítě. Zákazníci společnosti Nokia mohou rovněž využít Nokia Network Services Platform dovolující rychlejší poskytování transportních služeb a řízení SDN pro optimální využití sítě a řešení pro robustní zabezpečení Nokia Security Orchestration, Analytics a Response (Nokia SOAR).