NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia rozšiřuje portfolio FastMile s pevným bezdrátovým přístupem

Nokia FastMile

NokiaNokia uvádí na trh nové produkty s pevným bezdrátovým připojením, které operátorům pomáhají urychlit nasazení v ultraširokopásmovém připojení a poskytnout lidem větší šířku pásma dříve, než bude nasazena technologie 5G. Rozšířené portfolio zahrnuje nové venkovní přijímače FastMile s vysokým ziskem a vnitřní brány, které se snadno instalují a výrazně zkvalitňují zážitek z ultraširokopásmového připojení pro zákazníky.

Mobilní operátoři investovali do 4G, aby přinesli širokopásmové rychlosti do mobilních sítí. Nyní jsou připraveni výrazně zlepšit výkonnost prostřednictvím svých investic do 5G. V obou případech mají mobilní operátoři příležitost zachytit nové příjmové toky z poskytování ultraširokopásmových služeb zákazníkům využívajícím technologie pevného bezdrátového přístupu.

U sítí 4G lze dosáhnout nejvyšších rychlostních rychlostí širokopásmového připojení několika stovek megabitů za sekundu. Zařízení Nokia FastMile bude řídit tyto rychlosti do oblastí s venkovními přijímači s velmi vysokým ziskem, které zlepší čtyři- až pětkrát spektrální účinnost oproti použití vnitřních antén. Výsledkem jsou vyšší rychlosti pro uživatele, konzistentnější výkon na okraji buněk a nižší náklady na rádiovou přístupovou síť (RAN) pro operátora. Tyto nové přijímače mohou být vybaveny Automatic Beam Alignment, které pomohou vytvořit optimální spojení s buňkami. Aplikace SmartMap společnosti FastMile poskytuje operátorům a zákazníkům řadu pokynů, která usnadňují instalaci.

Společnost Nokia také představila sadu výkonných vnitřních bran, které budou k dispozici v první polovině roku 2019 a které přicházejí s anténami s vysokým ziskem a 4×4 s více vstupy a více výstupy (MIMO), jež přinášejí vynikající výkon. Tyto zcela samostatné brány budou obsahovat možnosti pro obyčejnou telefonní službu (POTS) a ethernetové porty. Díky vysokým nárokům na venkovní a vnitřní modely mohou operátoři rychle přidávat FWA do svého portfolia s minimálními náklady na předem. S vývojem na 5G budou moci operátoři poskytovat maximální rychlosti v řádech gigabitů.

Federico Guillen, prezident společnosti Nokia Fixed Networks, uvedl: „Pokud jde o pevný širokopásmový přístup, existují dvě věci, které zákazníky zajímají: rychlost a spolehlivost poskytované služby. V bezdrátovém světě jsou účastníci schopni obětovat rychlost, aby nová technologie FWA, jako je řešení FastMile společnosti Nokia, přinesla to nejlepší, což dává mobilním operátorům možnost používat stávající bezdrátové sítě k rychlému a spolehlivému ultra-širokopásmovému přístupu k domácnostem a podnikům. tradiční přístupy s pevným přístupem a je důležitým nástrojem, který pomáhá operátorům propojit dříve více lidí.“