NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia jako první představí živou síť C-Band v USA

5G Nokia

Nokia oznámila, že úspěšně dokončila sérii zkoušek Over-the-Air (OTA) 5G NR (new radio) v pásmu C spektra, v Dallasu v Texasu. Testy, Nokiakteré dosáhly stabilní maximální rychlosti propustnosti nad 1 Gbps, potvrdily, že řešení společnosti Nokia je připraveno ke komerčnímu nasazení před aukcí v pásmu spektra v USA v prosinci. Pásmo C, mezi 3,4 GHz a 4,2 GHz, je rozhodujícím zdrojem pro operátory, kteří nabízejí účastníkům v USA nejlepší kombinaci kapacity sítě 5G a pokrytí.

Demonstrace byla provedena v sousedství Dallasu v Cypress Waters pomocí 5G AirScale základnové stanice společnosti Nokia, které je špičkovým komerčním koncovým řešením 5G, které operátorům umožňuje celosvětově využívat veškerá svá aktiva v 5G spektru (od 600 MHz do 39 GHz). Nabízí obrovské škálování kapacit a latenci a konektivitu vedoucího na trhu díky aktivaci všech air-interface technologií na stejném rádiovém přístupovém zařízení. Nastavení využilo 100 MHz spektra při 3,75 GHz s 4×4 MIMO a konfiguraci v Non-Standalone (NSA) režimu kombinovaném se sítí Nokia. Během testování společnost Nokia monitorovala výkon sítě a prokázala, že k „předáváním“ došlo mezi základnovými stanicemi v pásmu C podle očekávání. Spojení a výkon byly během celého testu stabilní, což zdůraznilo robustnost řešení a jeho připravenost na komerční implementaci.

USA budou v prosinci pořádat aukci spektra pro pásmo C a v první polovině roku 2021 se očekávají rozmístění v síti. Spektrum pásma C bude hlavním spektrem pro poskytování špičkových 5G služeb v USA, zejména v kombinaci s již nasazenou síťovou infrastrukturou a pásma spektra prostřednictvím TDD / FDD Carrier Aggregation a dalších spolupracujících prvků.

Řešení společnosti Nokia v pásmu C je založeno na jejích AirScale 5G produktech. Má kompletní portfolio 3,5 GHz řešení, včetně masivního MIMO 64TRX a 32TRX pro extrémní kapacitu; 8T8R rádia pro řešení pokrytí; 4T4R micro RRH pro nasazení na úrovni ulice; a Indoor pico RRH pro zajištění rozsáhlého pokrytí budov. Nokia již dodává každé z těchto řešení ve velkých objemech předním poskytovatelům po celém světě. Rozdíl mezi těmito globálními řešeními a řešeními potřebnými pro pásmo C v USA jsou hardwarové změny potřebné k tomu, aby odpovídaly přesnému frekvenčnímu rozsahu a požadavkům RF (radio frequency) v konkrétní zemi. Tyto úpravy představují nízké technické riziko na základě již komerčních platforem společnosti Nokia, včetně vlastní technologie ReefShark System on Chip (SoC).

Tato demonstrace v pásmu C používala řešení Nokia AirScale 5G v základním pásmu. Nokia také nabízí americkým firmám možnost nasazení C-Bandu s řešením 5G AirScale Cloud RAN v konfiguraci vRAN2.0, ve kterém bude celý baseband v cloudu připojen k rádiu přes rozhraní eCPRI kompatibilní s eXRI 7.2x.

Nokia nedávno oznámila, že dosáhla rychlosti 5G až 4,7 Gbps při testech OTA prováděných na základnových stanicích AirScale rozmístěných v komerčních sítích hlavních amerických poskytovatelů. Tento poslední úspěch v pásmu C je dalším příkladem výrazného pokroku, kterého společnost Nokia dosáhla v 5G za posledních 18 měsíců.

Tommi Uitto, prezident mobilních sítí společnosti Nokia, uvedl: „Mobilní průmysl závisí na přidělení nového spektra, aby se zvýšila kapacita a poskytovaly rozšířené mobilní širokopásmové služby. Tento test v pásmu C je významný, protože prokazuje, že máme řešení připravené k použití po dokončení aukcí spektra v USA koncem tohoto roku. Již nyní spolupracujeme se všemi významnými americkými poskytovateli a těšíme se na další posilování našich vztahů s nasazením pásma C a poskytováním neuvěřitelných 5G zkušeností podnikům a předplatitelům v celé zemi.“

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »