NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia jako první na světě představuje symetrické řešení PON s rychlostí 25 Gb/s

25GPON Nokia

NokiaNokia oznámila první symetrické širokopásmové řešení PON s rychlostí 25 Gbps na světě. Toto jedinečné řešení funguje na stávajícím PON hardwaru nové generace společnosti Nokia, jako jsou přístupové uzly a linkové karty, a nabízí skutečně univerzální funkce PON a umožňuje poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) zvyšovat využití optických sítí.

Nokia je prvním prodejcem, který komercializuje komplexní řešení pro 25G PON. Řešení je navrženo pro jednoduchost a hospodárnost a je založeno na čipsetu Nokia Quillion a existující přístupové platformě PON a linkových kartách nové generace. Vynikající řešení šířky pásma a nízká latence řešení Nokia – umožněné účelovou rodinou čipových sad Quillion – znamená, že může podporovat 5G mobilní přenos i skutečné služby 10G pro podniky.

Všichni zákazníci společnosti Nokia s deskami Quillion s rychlostí 10 Gb/s budou mít ve své síti také funkce s rychlostí 25 Gb/s. Nokia 25G PON může koexistovat s GPON a XGS-PON na stejné infrastruktuře, což umožňuje CSP přidat 25 Gbps v překrytí bez narušení stávajících zákaznických služeb. To jim umožní rychle a efektivně přidat 25G PON, kdykoli a kdekoli je potřeba, aby využili nové příležitosti.

25G PON je klíčová technologie, která umožní, aby se optické vlákno stalo jedinou infrastrukturou, která je základem celého telekomunikačního průmyslu, a dodá jakékoli služby do jakéhokoli koncového bodu. Je to také nejlepší další krok pro PON: využívá velké objemy a vyspělý ekosystém optických technologií datových center k dosažení nejlepšího nákladového bodu, obrovské kapacity, nejrychlejší doby uvedení na trh a nejjednodušší cesty vývoje ve srovnání s 50G PON, která bude vyžadovat obrovský technologický skok nebo dlouhou dobu.

Provozovatelé a prodejci v oboru obecně uznávají potřebu zdokonalit sítě PON nad rychlost 10 Gbs, aby uspokojily poptávku po 5G a prémiových podnikových službách. To nedávno vedlo k vytvoření skupiny 25GS-PON MSA Group, koalice CSP, prodejců systémů a výrobců čipových sad a optických komponent, aby se urychlila standardizace a dostupnost 25G PON.

Sandra Motley, prezidentka pevných sítí ve společnosti Nokia, uvedla: „Nokia pokračuje ve vývoji PON. Máme dlouhou historii prvenství: od prvního hromadného nasazení GPON až po první 10G PON a přístupové platformy nové generace. Je zásadní, abychom neustále tlačili a umožňovali našim zákazníkům využívat nové příležitosti a plně využívat jejich stávající investice. Poskytnutím postupného nárůstu optických širokopásmových sítí s naším řešením 25G PON budou poskytovatelé CSP schopni přinést lepší širokopásmové připojení spotřebitelům a podnikům, a to jak prostřednictvím pevných optických vláken, tak prostřednictvím mobilního širokopásmového připojení 5G. “

Julie Kunstler, hlavní analytička společnosti Omdia, uvedla: „Poskytovatelé CSP přidávají do svých optických sítí více kapacity, podporují podnikové služby a bezdrátový přenos 5G. 25G PON je dalším krokem, který podporuje upgrady kapacity a zajišťuje koexistenci s dřívějšími generacemi PON. Ekosystém 25G PON využívá stávající optické technologie a osvědčené know-how. “

Klíčová fakta o Nokia 25G PON:

 • První komerční 25G PON řešení na světě
 • Nákladově efektivní: Používá velký, vyspělý ekosystém optických technologií používaných v datových centrech
 • Vysoká kapacita: Obrovská kapacita symetrické šířky pásma 25 Gb/s.
 • Krátkodobé případy použití: 25G PON zvyšuje konvergenci na PON a poskytuje prémiové obchodní, rezidenční a dopravní služby 5G.
 • Snadné zavedení: Dostupné na široce nasazené přístupové platformě Nokia FX. Koexistuje s GPON a XGS-PON a nevyžaduje žádné změny vnějšího zařízení.
 • Řešení Nokia zahrnuje:
  OLT: ISAM FX, řádkové karty založené na Quillionu
  ONU: podpora datových toků 25G / 10G a 25G / 25G
  Zásuvná optika
Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »