NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia buduje ekosystém strategického partnerství s cílem přinést 5G a IoT podnikům v Japonsku

Nokia Japan local 5G LTE

Nokia oznámila, že buduje ekosystém strategického partnerství, aby přinesla lokální 5G/ privátní bezdrátové LTE pro průmyslové a vládní zákazníky v Japonsku. Spektrum určené pro místní 5G pro podnikové využití bylo v Japonsku oznámeno na konci roku 2019. S využitím tohoto nového spektra a spolu s předními partnery v oboru pomůže Nokia urychlit zavádění internetu věcí pro průmyslová odvětví v Japonsku tím, že nabídne jedinečné komplexní privátní bezdrátové portfolio v průmyslové kvalitě.

Japonská vláda uvolnila na konci roku 2019 5G spektrum určené pro jednotlivé společnosti a místní vlády (v Japonsku známé jako místní 5G). To umožní podnikům, regionálním úřadům a dalším organizacím v Japonsku nasazení nové generace průmyslové Nokiasíly bezdrátové připojení založené na technologiích LTE a 5G k vytvoření lokálních privátních spolehlivých sítí.

Nokia vybudovala partnerský ekosystém s pěti špičkovými společnostmi pokrývajícími více segmentů, včetně NS Solutions pro průmyslové IoT, Marubeni pro globální IoT, Internet Initiative Japan pro Full MVNO, Equinix pro multi-cloud a globální datová centra a Hitachi Kokusai Electric pro inteligentní sociální infrastrukturu a inteligentní města s video řešeními.

Prostřednictvím těchto partnerství mohou podnikoví zákazníci zkoumat koncové, bezpečné, spolehlivé připojení s nízkou latencí podporované technologiemi a řešeními Nokia.

Lokální 5G / privátní bezdrátové LTE portfolio od společnosti Nokia nabízí ultra spolehlivé a bezpečné širokopásmové bezdrátové připojení, které poskytuje téměř dokonalé pokrytí napříč průmyslovými plochami.

John Harrington, vedoucí společnosti Nokia Japan, řekl: „Nokia Japan strategicky vytváří partnerský ekosystém se společnostmi. Naším cílem je lépe sloužit rostoucím potřebám místních 5G / privátních bezdrátových LTE v Japonsku, které prokázaly svou schopnost poskytovat spolehlivé, bezpečné a vysokokapacitní připojení. S otevřením spektra, které se nyní otevírá v Japonsku, přináší Nokia jedinečnou kombinaci technologií, služeb a partnerství, která pomáhají zákazníkům nasazovat komplexní řešení, která urychlí jejich digitální transformaci.“

Privátní průmyslové bezdrátové řešení společnosti Nokia poskytuje podnikům vyhrazenou bezdrátovou síť, která si vyhrazuje plnou kapacitu pro kriticky důležité stroje, senzory a pracovníky. LTE / 4.9G je nejnovější vývoj standardu 4G a může podporovat většinu dnešních průmyslových aplikací. Soukromé bezdrátové řešení Nokia Industrial je snadno upgradovatelné na 5G, jakmile budou k dispozici průmyslová zařízení 5G.

Nokia má dva přístupy k privátní bezdrátové síti, aby vyhovovaly všem požadavkům:

  • Nokia Digital Automation Cloud je komplexní digitalizační platforma pro soukromé bezdrátové připojení a automatizaci. Je dodávána se spektrem, koncovým počítačem, přístupovými body, aplikacemi a uživatelským vybavením. Jedná se o škálovatelné on-premise as-a-service řešení.
  • Nokia Modular Private Wireless (MPW) je komplexní přizpůsobitelné řešení pro podniky, které chtějí budovat a provozovat vlastní privátní bezdrátovou síť.

Privátní bezdrátové řešení Nokia je doplněno IP / MPLS, optickými, bezdrátovými backhaul a pasivními optickými LAN (POL) řešeními společnosti Nokia.