NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Německo se chystá zakázat Huawei a ZTE části 5G sítě

Tower Antenna Network

Německá vláda zvažuje, že zakáže čínským prodejcům Huawei a ZTE přístup do částí své 5G sítě.

Podle zprávy německého listu Zeit Online, který citoval vládní zdroje, by zákaz mohl zahrnovat odstranění již nainstalovaného stávajícího zařízení. Velká Británie čelila podobnému problému, když v roce 2020 zakázala Huawei.

Německo již dříve schválilo zařízení od čínských telekomunikačních prodejců na základě přístupu „případ od případu“ a teprve minulý měsíc udělilo nejnovější 5G sadě ZTE pečeť schválení k použití.

Německo dokonce ještě v prosinci loňského roku prohlásilo, že se nechystá uvalit zákaz na Huawei. Zeit však nyní uvádí, že německá vláda přehodnocuje svůj vztah s Čínou.

Čínské společnosti byly obviňovány, že mají úzké vazby na čínský stát a představují hrozbu pro národní bezpečnost.

Huawei a ZTE tato tvrzení opakovaně popřely s tím, že jde o snahu chránit podnikání nečínských společností.

Pokud Německo zakáže Huawei a ZTE části své sítě 5G, následuje příklad USA, Velké Británie, Austrálie a Kanady.

USA uvalily úplný zákaz prodeje jakékoli sady od dvou prodejců v zemi koncem loňského roku po letech ochromujících restrikcí vůči dvěma společnostem, přičemž uvedly, že duo představuje „nepřijatelné riziko“ pro národní bezpečnost.

Německo se stalo poměrně závislým na sadě 5G od Huawei, přičemž loňská zpráva Strand Consult odhalila, že prodejce představuje 59 procent německého 5G RAN, což je ještě více než během éry 4G, kde bylo 57 procent.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »