NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Naprosto neotřelý router pro chytrou domácnost

Blue-Cave-Router

Bezdrátový router Blue Cave zaujme zcela unikátním vzhledem bez vnějších antén a s otvorem uprostřed těla. Router standardu AC2600 Wi-Fi založený na technologii Intel Connected Home se snadno vyrovná se stále náročnějšími požadavky inteligentních domácích sítí.

Nabízí vysoký výkon i po připojení mnoha různých zařízení s přenosovou rychlostí až 1733 Mb/s v rychlejším pásmu Wi-Fi ac. Novinku pohání čipová sada Intel Home Wi-Fi, disponuje komplexním zabezpečením na úrovni podnikových řešení díky technologii Asus AiProtection a integrovanými službami IoT, Amazon Alexa a IFTTT. Blue Cave také nabízí snadné ovládání bez PC prostřednictvím mobilní aplikace Asus Router pro zařízení Android a iOS.

Bezdrátový router Asus Blue Cave kombinuje technologie Asus a Wi-Fi technologii Connected Home od Intelu, což mu umožňuje dosahovat rychlých přenosových rychlostí v síti Wi-Fi AC2600 v domácnosti. Router zvládá plynulé streamování a přehrávání videa ve formátu 4K UHD a rychlé stahování souborů. Díky technologii Intel disponuje zařízení více než dostatečnou kapacitou pro přenos dat na několika zařízeních současně.

Routery s interními anténami jsou často výsledkem kompromisů: umožňují sice čistější design, ale mohou být náchylné k interferencím negativně ovlivňujícím výkon. Po dlouhodobém testování bylo u routeru Blue Cave zvoleno umístění a orientace čtyř plně optimalizovaných antén vůči sobě navzájem a vnitřním obvodům, čímž je dosaženo nejlepšího možného signálu Wi-Fi ve všech směrech. Kvůli dosažení minimální velikosti vývojáři zmenšili rozměr vnitřní desky plošných spojů vytvořením speciálního dvouvrstvého designu. Chladič s grafitovým povrchem poskytuje maximální plochu pro rozptyl tepla, což umožnilo zmenšit celkovou velikost zařízení.

Blue Cave obsahuje AiProtection, první zabezpečení pro domácí sítě na komerční úrovni. Systém AiProtection, založený na technologii společnosti Trend Micro, je zdarma po celou dobu životnosti produktu a chrání všechna připojená inteligentní zařízení v síti, včetně zařízení IoT.

Blue Cave obsahuje funkci pokročilé rodičovské kontroly. Ta dokáže blokovat konkrétní kategorie mobilních aplikací a webových stránek a také použít tato nastavení pro všechna zařízení patřící rodinnému příslušníkovi.

Blue Cave je inteligentní router pro chytré domácnosti. Nabízí podporu služeb IFTTT a Amazon Alexa, takže uživatelé mohou snadno integrovat Blue Cave do systému své chytré domácnosti, která jim usnadní život. Můžete např. přikázat Alex, aby přerušila signál Wi-Fi během rodinné večeře, abyste si mohli v klidu vychutnat společné chvíle u stolu. Stejně tak můžete třeba použít IFTTT k automatickému e-mailovému upozornění na příchod dětí domů.

Blue Cave umožňuje pohodlné ovládání domácí sítě prostřednictvím intuitivního rozhraní PC nebo s mobilní aplikací Asus Router.