NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Movistar aktivuje služby 5G v Mexiku

Mexico statue city

Mexický operátor Movistar, vlastněný španělskou telekomunikační skupinou Telefonica, oznámil spuštění služeb 5G v zemi.

Ve zprávě společnost Movistar Mexico uvedla, že její služba 5G byla aktivována v Ciudad de Mexico, Culiacan a Hermosillo s plány na spuštění této technologie v Guadalajaře a Monterrey v nejbližší době.

Mexický operátor také očekává, že do března 2023 spustí 5G ve 30 nových městech po celé zemi.

Movistar využívá pro poskytování 5G v Mexiku síťovou infrastrukturu AT&T. Obě telekomunikační společnosti mají od roku 2019 dohodu o sdílení síťové infrastruktury.

Movistar říká, že je prvním operátorem v zemi, který spustil 5G pro zákazníky s paušálními i předplacenými službami.

AT&T Mexico v současnosti nabízí své 5G služby v 18 městech po celé zemi. 5G služby operátora jsou aktivní v Mexico City, Guadalajara, Monterrey, Tijuana, Mexicali, Ciudad Juárez, Mazatlan, Ciudad Obregon, Navojoa, Guasave, Ensenada, Puerto Penasco Guamuchil, Hemosillo, Culiacan, Saltillo, Torreon a Morelia.

AT&T očekává, že její síťová infrastruktura 5G dosáhne do konce roku 2022 25 nových měst po celém Mexiku.

Operátor původně spustil služby 5G v Mexiku v prosinci loňského roku s využitím spektra v pásmu 2,5 GHz.

AT&T Mexico také dříve otevřela 5G Innovation Laboratory, prostor určený k testování a ověřování případů použití 5G se spolupracovníky, průmyslem a zákazníky. AT&T Mexico uvedla, že bude spolupracovat s průmyslem, vládou, univerzitami, startupy a velkými korporacemi při realizaci prototypů, které využívají technologii 5G ke zlepšení obchodních modelů.

Mezitím generální ředitel mexické telekomunikační skupiny America Movil Daniel Hajj řekl, že operátor očekává, že do konce tohoto roku pokryje 5G hlavní města v Mexiku.

V únoru společnost America Movil spustila služby 5G v 18 největších městech Mexika a oslovila více než 48 milionů lidí.

Společnost, která působí v segmentu mobilních telefonů prostřednictvím značky Telcel, původně spustila 5G mimo jiné v Mexico City, Monterrey, Guadalajara, Tijuana a Puebla.

Začátkem tohoto roku mexický telekomunikační regulátor IFT potvrdil, že aukce 5G spektra pro mobilní služby proběhne v průběhu roku 2022. V září však regulátor uvedl, že výběrové řízení proběhne příští rok, protože IFT věří, že podmínky na trhu jsou v tuto chvíli nepříznivé.

Zdroj: rcrwireless.com