NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Mesh systém s podporou Wi-Fi 6

Mesh systém TP-Link Deco X20

Novinka v podobě Wi-Fi Mesh systému Deco X20 si poradí s nedostatečným signálem v okrajových částech pokrývaného prostoru. Kromě stability nabídne i vyšší rychlost, a to díky podpoře nejnovějšího bezdrátového standardu Wi-Fi 6 (802.11ax).

Základní sada Wi-Fi Mesh systému TP-Link Deco X20 obsahuje dvě jednotky, nicméně v prodeji je i verze s třemi jednotkami. Levnější z obou řešení dokáže pokrýt efektivním signálem bezdrátového internetu plochu až 370 metrů čtverečných, zatímco tři kusy opakovačů už pokryjí až 540 metrů. Běžná domácnost si tak naprosto vystačí se základní sadou a rodinné domky či domácí kanceláře už mohou zvažovat sadu vyšší.

Díky zmíněné podpoře Wi-Fi 6 navíc dosahuje maximální rychlost přenosu dat v rámci bezdrátové sítě do 1 800 Mb/s, z toho ve frekvenčním pásmu 5 GHz do 1 201 Mb/s a v pásmu 2,4 GHz do 574 Mb/s. To bohatě splňuje požadavky i náročnějších on-line aplikací včetně streamování HD videa nebo her přes internet. Díky modulaci OFDMA a technologii MU-MIMO dochází u mesh systému Deco X20 ke čtyřnásobnému navýšení kapacity a současnému přenosu k více zařízením (najednou k síti připojíte až 150 koncových zařízení).

Jak je tomu u mesh systémů od TP-Linku již zvykem, je výsledkem instalace sady Deco X20 plynulé pokrytí silnějším signálem, a to včetně tzv. mrtvých zón, které jsou v tomto nastavení oproti tradičnějším řešením prakticky eliminovány. Velice nízká latence pak zvyšuje hratelnost on-line her i použitelnost videochatů. Koncová zařízení se navíc při pohybu v rámci pokrývaného prostoru automaticky a v reálném čase připojí k extenderu s nejvyšší úrovní signálu, a to, aniž byste si vůbec něčeho všimli. Dokonce i SSID, tedy název sítě, je u všech opakovačů shodný.

Výrobce samozřejmě myslel i na bezpečnost a integroval tak do mesh systému balík bezpečnostních funkcí TP-Link HomeCare, vyvinutý ve spolupráci s bezpečnostní firmou Trend Micro. Součástí komplexní ochrany je jak antivirus, tak prioritizace jednotlivých zařízení díky funkci QoS (Quality of Service) nebo sofistikovaná rodičovská kontrola s možností omezení času tráveného dětmi na internetu z jednotlivých zařízení, případně blokování jednotlivých (typů) webů a on-line činností pro samostatné uživatelské profily.

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »