NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Korejští operátoři skončili duben s téměř 14,5 miliony 5G předplatitelů

Soul Korea

Jižní Korea skončila v dubnu celkem s 14,48 miliony předplatitelů 5G, což je nárůst ze 7 milionů uživatelů 5G v květnu 2020, uvedla místní zpravodajská agentura Yonhap s odvoláním na údaje ministerstva vědy a ICT.

Celkový počet předplatitelů 5G na konci minulého měsíce představoval podle zprávy 20% z celkových 71,1 milionů předplatných mobilních telefonů v zemi.

Jen v dubnu přidaly korejské telekomunikační společnosti v segmentu 5G přes 792 000 předplatitelů.

Největší jihokorejský operátor SK Telecom skončil v dubnu s 6,74 miliony předplatitelů 5G, následován KT se 4,4 miliony a LG Uplus s 3,33 miliony.

Korejští operátoři prosazují rychlou migraci uživatelů ze sítí 4G do sítí 5G a v posledních měsících zavádějí relativně dostupnější datové plány 5G.

Prodej nových zařízení také podpořil přijetí 5G ze strany uživatelů.

Podle zprávy celková základna zákazníků 4G v Jižní Koreji během dubna nadále klesala a činila 51,18 milionu, což je pokles o zhruba 250 000 oproti předchozímu měsíci.

Jihokorejští telekomunikační operátoři v současné době poskytují služby 5G prostřednictvím sítí 5G NonStandalone, které jsou závislé na předchozích sítích 4G LTE. Tři operátoři v zemi spustili technologii 5G v dubnu 2019 a sítě 5G jsou k dispozici většinou ve velkých městech.

SK Telecom, KT a LG Uplus se v současné době připravují na komercializaci nových technologií, jako jsou samostatné verze sítí 5G a mmWave 5G.

Služba mmWave 5G bude zpočátku k dispozici pro segment mezi podniky. Provozovatelé dosud nedokončili investiční plány pro spotřebitelský sektor, protože podle zpráv náklady na budování další infrastruktury stále představují hlavní problém.

V červenci 2020 se korejští mobilní operátoři SK Telecom, KT a LG Uplus dohodli, že do roku 2022 investují do podpory infrastruktury 5G v celé zemi celkem 25,7 bilionu KRW (22 miliard USD).

Navzdory rychlému pokroku v zavádění 5G předplatitelé kritizují špatnou kvalitu služeb 5G. Téměř 1 000 uživatelů smartphonů 5G v Jižní Koreji nedávno vyjádřilo zájem o právní kroky proti třem hlavním telekomunikačním operátorům v zemi kvůli údajné špatné kvalitě služby.

Skupina plánuje v květnu po přidání dalších zákazníků ke stížnosti podat hromadnou žalobu. Skupina požaduje od tří mobilních operátorů odškodnění nejméně 1 milion KRW (885 USD) na předplatitele.

Kim Jin-wook, právník firmy Joowon, která stojí v čele soudního řízení, tvrdí, že kvalita služeb 5G nesplňuje očekávání, s pomalejším než inzerovaným datovým tokem a pokrytím omezeným na velká města, přestože služba stojí více než LTE plány.

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »