NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Korea: LG Uplus vede v hodnocení rychlosti 5G

5G Korea

Podle zprávy firmy Opensignal se LG Uplus objevil jako přední operátor v Jižní Koreji, pokud jde o rychlost 5G stahování.

Společnost LG Uplus zaznamenala v průměru 237,2 Mbps ve srovnání s 220,4 Mbps u SK Telecom (SKT) a 214,8 Mbps u KT.

Zatímco uživatelé LG Uplus zaznamenali 5G rychlosti 5,2krát rychlejší než průměrné 4G rychlosti, uživatelé KT zaznamenali největší nárůst rychlostí s 5G rychlostí stahování 4,8krát vyšší než u 4G rychlosti ve stejné síti. Uživatelé SK Telecom zaznamenali nejmenší skok, ačkoli rychlosti byly stále působivé, 3,5krát rychlejší.

Tyto vysoké průměrné rychlosti 5G jsou obzvláště pozoruhodné, protože provozovatelé Jižní Koreje zatím nezavádějí 5G služby pomocí typu vysokokapacitního bezdrátového spektra mmWave, které pohání nejrychlejší průměrné rychlosti 5G, jaké jsme kdy viděli kdekoli na světě. Jižní Korea místo toho používá stejný typ spektra středního pásma, které používají i operátoři v Austrálii a v celé Evropě. V zemích s podobným typem použitého 5G spektra však Opensignal doposud zaznamenal výrazně pomalejší rychlosti 5G než v Jižní Koreji.

Zpráva rovněž ukázala, že SK Telecom a LG Uplus měly podobnou dostupnost 5G, přičemž uživatelé byli připojeni 15,4% a 15,1% času a u KT 12,5%.

Pokud jde o celkovou rychlost, Opensignal uvedl, že SK Telecom získal první místo, protože uživatelé zaznamenali kombinovanou rychlost 110 Mbps, před LG Uplus s 95,8 Mbps a KT s 82,2 Mbps. Tento index představuje úplnou průměrnou rychlost stahování uživatelů 5G a bere v úvahu průměrnou rychlost stahování 4G, kterou zaznamená 5G uživatel, stejně jako skutečnou rychlost stahování 5G pomocí připojení 5G, stejně jako množství času, po který jsou uživatelé připojeni ke každému typu sítě. Tato měření společně odhalují celkovou rychlost stahování 5G uživatelů.

Výsledky zahrnovaly 2,89 milionu měření prováděných na přibližně 218000 5G zařízeních od 1. února do 30. dubna na různých vnitřních a venkovních místech.

Korejští operátoři zahájili na začátku dubna 2019 non-standalone 5G služby. Na konci května 2020 představovali zákazníci 5G podle ministerstva vědy a ICT v Jižní Koreji přibližně 10% celkových mobilních předplatných. Tři přední mobilní operátoři – KT, LG Uplus a SK Telecom – měli necelých 7 milionů zákazníků 5G, a to 6,3 milionů koncem dubna.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »