NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Konference Radiokomunikace 2019

Konference Radiokomunikace 2019

Jako mediální partner vás zveme na XXIX. konferenci Radiokomunikace, která se koná ve dnech 15. – 17. října 2019 v Pardubicích.

Akce je nejvýznamnějším setkáním specialistů a odborné veřejnosti v České republice i na Slovensku. 31 přednášek bude rozvržených do pěti bloků:

  • správa rádiového spektra a legislativa,
  • digitální rozhlas a televize,
  • mobilní radiokomunikace a aplikace,
  • satelitní komunikace,
  • internet věcí (IoT)

Jedním z témat prvního dne je Světová radiokomunikační konference WRC 2019. Nebude chybět ani aktuální stav ve výběrových řízeních v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz.

Praktickými otázkami vypínání 700 MHz pásma pro televizní služby se budou zabývat přednášející z řad českých operátorů všech celoplošných multiplexů.

Druhý den bude v části Mobilní radiokomunikace přednášeny příspěvky o nastupujícím trendu integrovaného širokopásmového vysílání (IBB = Integrated Broadband Broadcast). Vrcholem tohoto bloku bude popis systému vysílání videa FeMBMS pro „Multimediální služby pro rozhlasové a multikastové vysílání v sítích 5G“. Fenomén dnešní doby, tedy sítě 5G, zazní na konferenci vícekrát.

Zajímavé budou bezpochyby i přednášky typu o vývoji radarových senzorů pro aktivní ochranu bojových vozidel nebo o snímání historických objektů bezpilotními helikoptérami. Nebude chybět ani tématika Internetu věci.

Bližší informace o programu a registraci naleznete na stránkách konference.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »