NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea zaznamenala nižší poptávku po 5G

Soul Korea

Jižní Korea skončila v listopadu 2019 se 4,35 miliony odběratelů v segmentu 5G, ale poptávka po této technologii v současné době prochází obdobím zpomalení, informoval korejský tisk a citoval vládní data.

Po počáteční zrychlené poptávce po 5G, klesla v listopadu loňského roku míra růstu předplatitelů meziměsíčně na 9,3%, podle údajů sestavených ministerstvem vědy a ICT.

Tři mobilní operátoři v zemi – SK Telecom Co., KT Corp. a LG Uplus, zavedli komerční 5G síť v dubnu loňského roku a agresivně propagovali svou novou službu pro prémiové smartphony.

Podle korejských tiskových zpráv se však poptávka po 5G předplatném zdá být v posledních měsících roku 2019 negativně ovlivněna nedostatkem zavedení chytrých 5G telefonů, nedostatkem marketingových rozpočtů a nestabilním pokrytím.

Po komerčním spuštění 5G služeb se každý měsíc přihlásilo přes 500 000 lidí a vrchol nastal v srpnu s 882 831 předplatiteli. V následujících měsících však přijetí začalo klesat, s 672 248 a 516 048 novými předplatnými v září a říjnu.

„Na marketing byly vynaloženy velké částky peněz, které přilákaly počáteční zákazníky 5G. Místo toho, abychom se zapojili do cenové konkurence, se nyní soustředíme na zvyšování kvality 5G sítě, abychom oslovili zákazníky,“ citovaly Korea Times jednu z hlavních telekomunikačních společností.

„Je obtížné v krátkodobém horizontu zvýšit počet základnových stanic a zvýšit kvalitu. Stavba dalších základnových stanic bude trvat odhadem další tři roky, aby bylo zajištěno stabilní pokrytí. S podobným problémem jsme se také setkali, když jsme poprvé spustili síť LTE, “ uvedl telekomunikační operátor.

Tito tři operátoři již na konci roku 2019 rozmístili po celé zemi přibližně 95 000 5G základních stanic.

Tři korejští telekomunikační operátoři spustili současně v prosinci 2018 omezené komerční 5G služby v rámci dohody s ministerstvem ICT, aby se zabránilo nadměrné hospodářské soutěži. Mobilní operátoři původně zahájili služby 5G v omezených oblastech v Soulu.

V červnu 2018 Jižní Korea dokončila výběrové řízení, kterým rozělila spektrum v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz. Vláda dala k dispozici celkem 280 megahertzů v pásmu 3,5 GHz a 2 400 megahertzů v pásmu 28 GHz. Spektrum bylo rozděleno do 28 bloků a 24 bloků.

Účastnící se operátoři SK Telecom, KT a LG Uplus měli 10-blokové omezení na pásmo spektra. Telekomunikační společnosti zaplatily za spektra celkem asi 3,3 miliardy dolarů.

Licence na pásmo 3,5 GHz pokrývají desetileté období a licence na pásmo 28 GHz pětileté období.

Na konci loňského roku korejské orgány oznámily plány na téměř dvojnásobné přidělení 5G spektra pro mobilní operátory do konce roku 2026, čímž zpřístupní dalších 2 640 MHz. Vláda uvedla, že si klade za cíl, aby Korea vedla svět z hlediska dostupnosti spektra s cílem 5 320 MHz.

Korejská vláda neposkytla konkrétní podrobnosti o nových pásmech, která mají být udělena, ani konkrétní časový rámec pro uvolnění nového spektra. Průmyslové zdroje však očekávají, že každému operátorovi bude přiděleno dalších 300 MHz v pásmu 3,5 GHz.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »