NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea udělí v listopadu další 5G spektrum

south korea tower

Jihokorejské ministerstvo pro vědu a ICT oznámilo, že v listopadu udělí licence ve spektru 28 GHz a sub-6 GHz, aby podpořilo využívání služeb souvisejících s 5G v celé zemi, uvedl korejský tisk.

Podle zprávy budou frekvence dostupné pro mobilní operátory a pro společnosti působící v různých oborech.

Korejská vláda oznámila, že dá k dispozici celkem 600 megahertzů v pásmu 28 GHz a 100 megahertzů v pásmu 4,7 GHz.

Pásmo 28 GHz bude rozděleno do 12 bloků a pásmo 4,7 GHz do 10 bloků. Spektrum v pásmu 4,7 GHz bude podle zprávy nabídnuto netelekomunikačním společnostem.

Tento krok připravuje půdu pro místní společnosti, jako je technologický gigant Samsung Electronics nebo online portál Naver Corp., k provozování specializovaných sítí 5G.

Ministerstvo uvedlo, že přidělení těchto nových frekvencí umožní společnostem provozovat 5G sítě v různých průmyslových odvětvích a nabídnout nové služby, jako jsou inteligentní továrny, zdravotnictví, robotika a inteligentní farmy.

Zainteresované firmy budou muset do konce září požádat o nové 5G spektrum. Délka licencí se pohybuje od dvou do pěti let. Korejská vláda rovněž uvedla, že přidělení 5G spektra se očekává do konce listopadu.

Jižní Korea již udělila spektrum v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz místním operátorům SK Telecom, KT a LG Uplus. Jihokorejští telekomunikační operátoři v současné době poskytují služby 5G prostřednictvím sítí 5G NonStandalone, které jsou závislé na předchozích sítích 4G LTE. Tři operátoři v zemi spustili technologii 5G v dubnu 2019 a sítě 5G jsou k dispozici většinou ve velkých městech.

Podle posledních dostupných údajů ministerstva vědy a ICT skončila Jižní Korea v dubnu s celkem 15,15 milionu předplatitelů 5G.

Předplatitelé 5G na konci dubna představovali 21,25% z celkových 71,27 milionů mobilních předplatných v zemi.

Nejnovější údaj znamená zpomalení růstu uživatelů 5G ve srovnání se začátkem roku. Země v dubnu přidala přibližně 671 000 předplatných 5G, ve srovnání s čistým přidáním více než 1 milion uživatelů 5G během ledna.

Největší operátor v zemi SK Telecom skončil v dubnu s celkem 7,07 miliony předplatitelů v segmentu 5G, následován KT se 4,6 miliony a LG Uplus s 3,47 miliony.

V souvisejících zprávách také jihokorejské ministerstvo pro informační technologie uvedlo, že bude spolupracovat s mobilními operátory v zemi na testování 5G technologie milimetrových vln (mmWave) v systému metra v Soulu.

Ministerstvo uvedlo, že bude spolupracovat se společnostmi SK Telecom, KT a LG Uplus, stejně jako se soulským metrem na zavedení backhaul sítě založené na mmWave 5G pro Wi-Fi v systému metra v Soulu.

Podle zprávy bude provozovatel testovat technologii v úseku dlouhém 5,4 kilometru na lince 2 ze stanice Sinseoldong do stanice Seongsu se síťovým vybavením od společnosti Samsung Electronics.

Zdroj: rcrwireless.com

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »