NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea oficiálně ruší licence na 28 GHz

Soul Jižní Korea 5G

Vláda Jižní Koreje fakticky zrušila licence na spektrum v pásmu 28 GHz, které byly dříve přiděleny místním operátorům pro nasazení 5G, kvůli nedostatku investic a nesplněným požadavkům na zavedení, uvedl místní list Korea JoongAng Daily.

Rozhodnutím místní operátoři KT a LG Uplus ztratili právo používat frekvence 28 GHz, které vyhráli v aukci spektra v roce 2018. Mezitím největšímu jihokorejskému mobilnímu operátorovi SK Telecom byla doba využívání spektra 28 GHz zkrácena o šest měsíců.

Telekomunikační společnost také ztratí právo na úplné využívání spektra, pokud do konce května 2023 nedokáže rozmístit 15 000 rádiových stanic, které využívají spektrum 28 GHz.

Ministerstvo vědy a informačních a komunikačních technologií poznamenalo, že rozhodnutí bylo učiněno, protože místní operátoři nedokázali rozmístit rádiové stanice 28 GHz, které byly vyžadovány v rámci licencování. Ministerstvo o tom rozhodlo 18. listopadu a nyní uspořádalo slyšení o této záležitosti.

Podle ministerstva vyjádřily tři telekomunikační společnosti při slyšení lítost nad nedodržením povinností. Telekomunikační společnosti podle zprávy zatím proti rozhodnutí vlády nevznesly námitky.

Tři operátoři měli v roce 2018 zajištěné frekvence v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz pod podmínkou, že každý nasadí 22 500 a 15 000 rádiových stanic pro každé pásmo spektra.

Vláda poznamenala, že telekomunikační společnosti splnily stanovený počet rádiových stanic pro spektrum 3,5 GHz, ale všechny nedokázaly dosáhnout cíle nasazení pro frekvence 28 GHz.

Mezitím místní tisková agentura Yonhap nedávno uvedla, že ministerstvo vědy a ICT plánuje příští rok přidělit místním telekomunikačním operátorům frekvenci pásma 3,7–4,0 GHz.

V červnu 2018 dokončilo ministerstvo ICT aukci na frekvence 5G, ve které si místní operátoři SK Telecom, KT a LG Uplus zajistili spektrum pro spuštění služeb 5G. Společnosti SK Telecom a KT získaly každý 100 megahertzů v pásmu 3,5 GHz, zatímco LG Uplus získala blok 80 megahertzů spektra. V červenci 2022 si společnost LG Uplus zajistila dalších 20 megahertzů spektra pro použití pro 5G.

Jižní Korea zakončila červenec s 25,1 miliony předplatitelů v segmentu 5G.

5G představovalo 33,3 % všech mobilních předplatných v zemi ke konci července. Technologie však tvořila 72,4 % z celkového online provozu.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »