NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Italská vláda vydala prohlášení k Huawei a ZTE

Rome Colosseum

Italská vláda uvedla, že neexistují žádné aktuální náznaky potenciálních bezpečnostních hrozeb, které by vedly k vydání zákazu společností Huawei a ZTE na italském trhu 5G.

Italské Ministerstvo pro hospodářský rozvoj (Ministry of Economic Development, MISE) vydalo prohlášení, ve kterém popírá místní tiskovou zprávu naznačující, že italská vláda plánuje zakázat čínským výrobcům Huawei a ZTE, aby se zapojili do budování sítí 5G v Itálii. Podle MISE nemá italská vláda žádné důkazy o potenciálních hrozbách pro národní bezpečnost, které by k takovému zákazu vedly.

Místní noviny La Stampa oznámily, že italská vláda zvažuje vypracování legislativy, která by umožnila zakázat oběma čínským výrobcům přístup na italský trh 5G. Zpráva, která citovala vládní zdroje, také naznačuje, že italské úřady čelí rostoucímu tlaku vlády USA zakázat Huawei a ZTE z obav o národní bezpečnost.

„S odvoláním na články, které vyšly v tisku o údajném zákazu společností Huawei a ZTE v Itálie týkající se zavádění technologie 5G Ministerstvo pro hospodářský rozvoj odmítá, že by vyvíjelo jakoukoliv iniciativu v tomto ohledu,“ uvádí se v prohlášení MISE. Ministerstvo rovněž uvedlo, že národní bezpečnost je prioritou a že pokud v budoucnu dojde k nějakým závažným problémům, přijme konkrétní opatření.

Společnosti Huawei i ZTE jsou v současné době v oblasti 5G v Itálii velmi aktivní, a to i v některých vládních projektech. Italští operátoři TIM a Fastweb ve spolupráci se společnosti Huawei zahájili komerční provoz první základnové stanice 5G v Bari; druhé město v projektu Bari Matera 5G je podporováno italskou vládou.

Společnosti TIM, Fastweb a Huawei využily této příležitosti k společné demonstraci celkem deseti případů použití 5G v městské části Fiera del Levante v Bari. Tyty případy použití byly zaměřeny na inteligentní město a dopravu, životní prostředí, inteligentní zdraví, inteligentní přístav, AR/VR, inteligentní kulturu a cestovní ruch, inteligentní komunikaci a inteligentní zemědělství. V březnu 2018 byl zahájen zkušební provoz první 5G antény ve městě Matera v rámci projektu Bari Matera 5G. Cílem tohoto projektu je, aby obě italská města patřila mezi první oblasti, kde budou poskytovány služby 5G.

V loňském roce také podepsala společnost ZTE Memorandum o porozumění (MOU) s městskou radou v Římě, aby se zúčastnila připravovaných zkoušek 5G a budoucích WiFi technologií. Prostřednictvím italské dceřiné společnosti ZTE uvedla, že se připojila k projektu „Roma5G“ a zavázala se vybudovat síťovou infrastrukturu potřebnou pro rozvoj nových služeb pro inteligentní město zaměřených na cestovní ruch, mobilitu a bezpečnostní kamery pro video dohled.

ZTE Italy již dříve slavnostně otevřela inovační a výzkumné centrum 5G ve městě L’Aquila, které je součástí závazku investovat v příštích pěti letech v Itálii 500 milionů euro (617 milionů dolarů). V tomto centru o velikosti 1 000 m2 budou italští a čínští odborníci úzce spolupracovat s místní univerzitou i místními podniky či startupy. ZTE bude také partnerem univerzity Tor Vergata v Římě při budování školícího centra pro budoucí telekomunikační inženýry.

Zdroj: RCRWirelessNews