NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Huawei zahajuje mezinárodní zavádění třetí generace 5G Massive MIMO

Huawei 5G Massive MIMO

Společnost Huawei zahájila mezinárodní zavádění své třetí generace 5G Massive MIMO, přičemž Filipíny jsou první zemí mimo Čínu, která tuto službu získala.

Nejnovější produkt se nazývá MetaAAU, o kterém společnost tvrdí, že představuje klíčovou cestu pro evoluci k takzvané 5,5G síti.

Huawei tvrdí, že 3,5 GHz MetaAAU nasazené na Filipínách poskytnou o 35 procent vyšší rychlost stahování a odesílání a zároveň rozšíří okruh pokrytí o 30 procent. Více uživatelů bude mít přístup k 5G sítím s průměrným nárůstem provozu o 37 procent, říká Huawei.

“Ultraširokopásmové, víceanténní a extrémně velká anténní pole jsou důležitými inovacemi pro zlepšení pokrytí a snížení spotřeby energie. Věříme, že neustálé zlepšování využití zdrojů vzdušného rozhraní přispěje k udržitelnému rozvoji komunikačního průmyslu na Filipínách,” řekl prezident pro bezdrátové řešení Huawei Yang Chaobin.

Filipíny byly jednou z prvních zemí jihovýchodní Asie, která spustila služby 5G, když společnost Globe Telecoms spustila komerční službu 5G, přičemž sadu poskytla společnost Huawei.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »