NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Huawei CloudCampus 2.0 Solution

AirEngine Wi-Fi 6 Huawei

Moderní vysokorychlostní „drátové“ i bezdrátové připojení pro stovky současných uživatelů.

Vstoupili jsme do digitálního věku. Ale abychom mohli pracovat skutečně naplno odkudkoli a kdykoli, potřebujeme robustní a spolehlivé řešení včetně bezdrátového připojení. To musí nabízet nejen dostatečnou rychlost, ale také malou latenci a v neposlední řadě také bezproblémové řešení roamingu pro pohybující se uživatele. Právě takovou síť nabízí Huawei CloudCampus 2.0, který nabídne bezdrátové připojení až gigabitovou rychlostí a zvládne obsloužit velké množství uživatelů současně, aniž by se to odrazilo na kvalitě služeb.

Ať přijdeme kamkoli, první, po čem se sháníme, bývá wi-fi. Nárůst počtu uživatelů a současně také nárůst nároků na kvalitu a rychlost připojení, klade před současné bezdrátové sítě zcela nové požadavky. Odpovědí nejen na současné, ale i budoucí potřeby kampusových sítí je řešení CloudCampus 2.0 od společnosti Huawei. To najde uplatnění zejména v univerzitních areálech, ale také v budovách velkých korporací, a dokonce i v menších metropolitních sítích. Jde o řešení, postavené na pokročilých bezdrátových přístupových bodech AirEngine Wi-Fi (standard 802.11ax) a extrémně robustní infrastruktuře, včetně chytrého síťového managementu využívajícího prvky umělé inteligence. Díky tomu je Huawei CloudCampus 2.0 skutečnou vstupenkou nejen do bezdrátového světa.

Připraveno na budoucnost

HuaweiZákladem celého řešení je autonomní síťový management iMaster NCE-Campus. Ten je k dispozici jako on-promise i jako cloudové řešení. Díky přehlednému grafickému uživatelskému rozhraní a nasazení nástrojů umělé inteligence dokáže napomoci k tomu, že průměrný čas řešení technických problémů s připojením či funkčností infrastruktury se zkrátil asi o třetinu. V tandemu s nástroji pro management sítě funguje iMaster NCE-CampusInsight, což je nástroj pro analýzu sítě, který s pomocí umělé inteligence a strojového učení dokáže až 85 procent možných problémů detekovat dříve, než nastanou a automaticky přizpůsobit konfiguraci směrem k co nejlepší uživatelské zkušenosti.

Páteřní propojení zajišťují kampusové přepínače CloudEngine S series, určené pro budování inteligentních širokopásmových sítí s 25GE/40GE agregací a podporou multi-GE přístupu. Přepínače jsou připraveny pro podporu pokročilých technologií jako inteligentní HQoS či integrované bezdrátové přístupové body. Díky tomu jsou ideální pro připojení bezdrátových přístupových bodů, standardu Wi-Fi 6 (802.11ax). V rámci řešení Huawei CloudCampus 2.0, je jimi rodina přístupových bodů AirEngine Wi-Fi 6, které jsou ideální pro plně bezdrátová řešení. Díky MIMO anténám 16T16R, dokáží zajistit šířku pásma až 10,75 Gb/s a zajistit tak uživatelům bezdrátové připojení, které svou kvalitou odpovídá spíše optickým linkám.

Latence pod 10 ms

Robustní infrastruktura dovoluje nabídnout zcela nový zážitek, při využívání bezdrátových sítí. Přístupové body jsou schopny nabídnout až gigabitové připojení stovkám uživatelů současně. Díky tomu se mohou i velké kampusové či korporátní sítě obejít zcela bez drátové infrastruktury a celé budovy mohou být propojeny pouze bezdrátově. Nové kampusové řešení od společnosti Huawei, je tak branou do plně bezdrátové doby, ve které nás čeká virtuální či rozšířená realita, videokonference ve vysokém rozlišení a mnoho dalších pokročilých služeb. Přirozeně nechybí ani podpora IoT senzorů a prvků, které mohou být v případě potřeby napájeny prostřednictví Ethernet portu (PoE++). Širokopásmové připojení, společně se skutečně nízkou latencí pohybující se pod 10 ms, dává prostor pro využití bezdrátových sítí pro různé chytré technologie, včetně plně autonomních strojů.

Pokročilé technologie umělé inteligence, strojového učení a síťové analýzy, umožňují zajistit kvalitní připojení nejen pro statické body, ale také pro pohybující se uživatele nebo stroje. Bezdrátová síť tak podporuje „bezešvý“ roaming či hand-over, kdy může uživatel přecházet mezi různými bezdrátovými přístupovým body, a dokonce i kombinovat připojení prostřednictvím wi-fi s mobilními sítěmi, aniž by došlo ke ztrátě spojení. Během videokonference se tak můžete přesunout do jiné budovy nebo na jiné místo, aniž by vaše připojení bylo přerušeno.

Komunikační bezpečnost na nejvyšší možné úrovni

Systém CloudCampus 2.0 není jen o samotné komunikační infrastruktuře, ale rovněž zajišťuje komunikační bezpečnost na nejvyšší úrovni s tím, že veškeré anomálie v rámci komunikace uživatelů jsou nepřetržitě vyhodnocovány systémem umělé inteligence s prediktivní funkčností a dokáží tak reagovat včas a tím uživatele ochránit před neustále narůstajícími kyber útoky.

Vstup do bezdrátové budoucnosti

Huawei CloudCampus 2.0 jednoznačně ukazuje trend k bezdrátovým sítím budoucnosti. I současná epidemiologická situace odhaluje, proč potřebujeme skutečně robustní řešení pro práci na dálku. Síťová infrastruktura bude muset být schopna propojit obrazem ve vysokém rozlišení a dokonalým zvukem tisíce uživatelů v jednom okamžiku, a zároveň zpracovat miliony informací z IoT zařízení, to vše v reálném čase. Automatizovaná správa bezdrátových sítí Huawei CloudCampus 2.0, stejně jako pokročilá sítová analýza s využitím strojového učení a umělé inteligence, dokáže optimalizovat výkon sítě tam, aby bylo zajistit skvělou uživatelskou zkušenost pro velké množství současných připojení.

dnsPokud budete mít zájem o další informace k tomuto nebo jinému Huawei produktu, kontaktujte tým distributora DNS a.s., který najdete na https://www.dns.cz/vyrobci/huawei

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »