NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ghanští regulátoři schválili transakci Vodafone – Telecel

Ghana telekomunikace telco

Ghana dala souhlas společnosti Vodafone International Holdings k prodeji svého 70procentního podílu ve Vodafone Ghana společnosti Telecel Group.

Ačkoli přesné podmínky navrhované dohody nebyly odhaleny, je to dohoda, která je na stole již nějakou dobu.

Prodej schválil Národní úřad pro komunikace (NCA) poté, co Telecel předložil revidovaný finanční a technický návrh.

Prodej byl původně v loňském roce NCA zamítnut, protože návrh Vodafone Ghana nesplňoval požadované regulační standardy.

Poslední předložené plány však poskytly více informací ohledně financování transakce, jak uvedl NCA, a byly schopny splnit regulační prahovou hodnotu.

Vodafone poprvé vstoupil do Ghany v roce 2008, kdy vládě zaplatil 900 milionů dolarů za 70procentní podíl, zatímco zbytek držel stát.

Telekomunikační společnosti Telecel Group se sídlem na Mauriciu tato transakce poskytuje příležitost rozšířit svou stopu po celém kontinentu.

Navrhovaný prodej navazuje na prodej maďarské obchodní jednotky Vodafonu místní IT společnosti 4iG a maďarskému státu za 1,82 miliardy dolarů poté, co byla transakce poprvé oznámena v srpnu loňského roku.

Operátor je také připraven zrušit několik stovek pracovních míst, zejména se sídlem v Londýně, přičemž operátor stále neoznámil svého nového generálního ředitele, který nahradí Nicka Reada.

Zdroj: datacenterdynamics.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »