NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Francouzský telekomunikační magnát koupil podíl v britském operátorovi Vodafone

Vodafone podíl

Francouzský telekomunikační magnát Xavier Niel, který je zakladatelem a většinovým majitelem francouzské telekomunikační skupiny Iliad, koupil 2,5 procenta akcií v britském operátorovi Vodafone. V tiskové zprávě to bez uvedení kupní ceny oznámila jeho investiční společnost Atlas Investissement. Podle agentury Bloomberg současná hodnota podílu činí 752 milionů liber (zhruba 21 miliard Kč).

Společnost Atlas Investissement označila Vodafone za „atraktivní investiční příležitost vzhledem ke kvalitě jeho aktiv a příznivým trendům v globálním telekomunikačním sektoru“.

Iliad a investiční firma Apax Partners začátkem letošního roku nabídly 11,25 miliardy eur (zhruba 277 miliard Kč) za převzetí italských aktivit Vodafonu. Britský podnik ale tuto nabídku odmítl s tím, že by nebyla v nejlepším zájmu jeho akcionářů, připomněla agentura Reuters.

Společnost Vodafone působí také v České republice. Služby na českém trhu poskytuje více než 4,5 milionu zákazníků. V roce 2019 britský podnik v České republice koupil největší kabelovou síť UPC.

Zdroj: allnews.cz

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »