NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Firemní produkty s podporou Wi-Fi 6

firemní produkty s podporou Wi-Fi 6

Netgear rozšiřuje své portfolio o trojici firemních zařízení s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6. Novinky poskytují oproti svým předchůdcům až 2x rychlejší bezdrátové připojení, 4x větší síťovou kapacitu i robustnější zabezpečení.

Bezdrátový mesh systém Orbi WiFi 6

Třípásmový 4×4 bezdrátový mesh systém Orbi WiFi 6 (SXK80) s dvanácti streamy nabízí malým a středně velkým firmám moderní, spolehlivé a bezpečné Wi-Fi připojení o maximální kombinované rychlosti 6 Gb/s (2,4 Gb/s + 2,4 Gb/s + 1,2 Gb/s), a to až pro 60 zařízení současně. Špičkové pokrytí v rozsahu až 557 m2 zajišťuje osm interních antén s výkonnými zesilovači. Toto pokrytí lze dále flexibilně navyšovat pomocí doplňkových satelitů (279 m2/satelit) do vzdálenosti až 1 700 m2. Součástí zařízení je také jeden 1G/2,5G ethernetový LAN/WAN port a čtyři 1G ethernetové LAN porty, z nichž dva lze vzájemně agregovat.

Vysoké zabezpečení sítě poskytuje kombinace protokolů WPA/WPA2/WPA3 a čtyř bezdrátových SSID sítí s odděleným přístupem pro management, zaměstnance, IoT a zákazníky či hosty.

Bezdrátové mesh přístupové body WAX610/WAX610Y

Dvoupásmové 2×2 přístupové body WAX610 a WAX610Y se čtyřmi streamy nabízejí spolehlivé bezdrátové připojení o rychlosti až 1,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 0,6 Gb/s). Zařízení jsou navržena především pro prostředí s vysokým počtem připojených klientů. Zatím co model WAX610 si najde uplatnění především v kancelářích, školách, hotelech, restauracích, nemocnicích či konferenčních centrech, outdoorový model WAX610Y lze použít na staveništích, nakládacích docích, školních dvorech či venkovních terasách. Součástí obou přístupových bodů je kombinace osmi vzájemně oddělených bezdrátových SSID sítí a protokolů WPA/WPA2/WPA3, které zajišťují špičkové zabezpečení firemních dat. Nechybí ani 2,5G ethernetový port PoE pro kabelové propojení s přepínači, routery či datovými úložišti. Zařízení WAX610 a WAX610Y jsou navíc kompatibilní s modely WAC540 a WC564, s nimiž umožňují vytvářet plnohodnotný mesh systém.

Vzdálená správa Insight

Mesh systém Orbi Pro WiFi 6 a přístupové body WAX610 a WAX610Y lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat, monitorovat a spravovat kdykoli a odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení pomocí vzdálené správy Netgear Insight. Služba uživateli poskytuje veškeré potřebné informace o připojených zařízeních, SSID či stavu a zabezpečení sítě. V případě neobvyklé situace je majitel či IT pracovník okamžitě informován prostřednictvím výstražných notifikací. Služba Netgear Insight je dostupná první rok používání zdarma.

Cena a dostupnost

Bezdrátové přístupové body WAX610 a WAX610Y jsou již k dostání v síti obchodních partnerů za doporučené koncové ceny 4 965 korun/191 euro s DPH (WAX610) a 7 045 korun/271 euro s DPH (WAX610Y). Bezdrátový mesh systém bude na českém a slovenském trhu dostupný v polovině podzimu za doporučenou koncovou cenu 22 725 korun/ 874 euro s DPH.

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »