NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC schvaluje satelitní konstelaci Boeing LEO

Boeing LEO satellite constellation

FCC udělila obranné společnosti Boeing licenci na konstrukci, rozmístění a provozování družicové konstelace. Společnost si klade za cíl dodat 147 satelitů, což je pokles z původně navrhovaných 3 000.

Společnost plánuje poskytovat širokopásmové a komunikační služby pro spotřebitele, podniky a vládní zákazníky v USA i na celém světě. Boeing poprvé požádal o povolení pro konstelaci satelitů v roce 2017.

„Pokročilé satelitní širokopásmové služby hrají důležitou roli při propojování obtížně obsluhovatelných komunit,“ řekla předsedkyně FCC Jessica Rosenworcel. “Zavázali jsme se k pečlivému a podrobnému přezkoumání všech takových žádostí a děkuji týmu International Bureau za jejich práci na dokončení tohoto prvního kola žádostí NGSO.”

Satelitní konstelace Boeingu, známá v aplikaci FCC jako V-band Constellation, se bude skládat ze 132 satelitů ve výšce 1056 kilometrů (km) a dalších 15 ve vyšších nadmořských výškách mezi přibližně 27 355 a 44 221 km.

Konstelace by zpočátku poskytovala širokopásmový internet a komunikační služby pro USA, Portoriko a Americké Panenské ostrovy, než se rozšíří do zbytku světa.

FCC schválila žádost společnosti Boeing o použití frekvencí v částech pásma V a pásma Ka, ale zamítla žádost společnosti Boeing o provozování mezidružicových spojů v určitých frekvenčních pásmech, která nejsou v Radiokomunikačních pravidlech ITU mezinárodně přidělena pro pevné družicové služby.

Agentura Reuters uvádí, že v roce 2019 SpaceX Elona Muska naléhalo na FCC, aby odmítlo plán Boeingu s tím, že představuje „jasné nebezpečí škodlivé interference“ pro jiné systémy, nebo „přinejmenším uložila vhodné podmínky, aby zajistila, že operace Boeingu nepoškodí ostatní systémy operátorů.” FCC poznamenává, že Hughes, SES/O3b také vyjádřil obavy ohledně navrhovaného využití frekvence Boeingem.

Podle podmínek licence musí Boeing vypustit polovinu navrhovaných satelitů do listopadu 2027 a zbytek vypustit do listopadu 2030. Společnost údajně požádala o pomalejší zavádění, přičemž pět by mělo být vypuštěno do roku 2027 a zbytek flotily půjde nahoru během 12 let.

Zprávy o konstelaci širokopásmových satelitů Boeing se šíří od roku 2015, přičemž se jako o zájemcích mluvilo o Apple a Google. Společnost původně plánovala vypustit téměř 3000 satelitů, ale od té doby své plány omezila.

Boeing získal v roce 2018 společnost Millennium Space Systems, specialistu na malé satelity, aby zlepšil své schopnosti ve vesmíru.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »