NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson zajistí 5G síť pro výrobu automobilů Mercedes-Benz

Ericsson, Telefónica Německo a Mercedes-Benz spouští 5G výrobu automobilů

Podle nejnovějšího vydání Ericsson Mobility Report celkem 4 z 10 uživatelů očekávají, že v příštích pěti letech bude 5G připojení v autě stejně důležité, jako je dnes například palivo nebo výkon motoru. Sítě 5G přinesou výrazné urychlení inovací ve vývoji automobilů. A to nejen co se týče přítomnosti 5G přímo v autě, ale také zapojení sítí už při jejich výrobě a vývoji.

Společnost Ericsson se spojila s Telefónicou Německo, aby zajistila privátní 5G síť pro výrobu automobilů Mercedes-Benz. Všechny výrobní systémy a stroje v nově postavené továrně v německém Sindelfingenu budou propojené a provozované prostřednictvím zabezpečené ultrarychlé 5G sítě, která se vyznačuje velmi nízkou latencí, a to i při zpracování velkého množství dat.

„Jakožto výrobce automobilů se snažíme přenést digitalizaci ve výrobě na novou úroveň. Instalace lokální 5G sítě do všech našich výrobních systémů před námi otevírá další výrobní možnosti,“ říká Jörg Burzer ze společnosti Mercedes-Benz.

Síť 5G přinese značce Mercedes-Benz větší flexibilitu, přesnost a efektivitu výroby. Usnadní propojení dat nebo sledování produktu na montážní lince. Optimalizované procesy se dokážou v krátkém čase přizpůsobit požadavkům trhu. Ericsson a Telefónica Německo budují pro Mercedes-Benz síť v komplexu o rozloze 20 000 m², který zahrnuje řešení Ericsson Private Networks.

Arun Bansal, prezident a ředitel společnosti Ericsson pro Evropu a Latinskou Ameriku, říká: „Sítě 5G zcela promění průmyslovou výrobu. Přinesou větší produktivitu, rychlost a efektivitu. Automobilový průmysl bude mezi prvními, kteří budou profitovat z možností, které 5G nabízí, stejně jako je to v případě společnosti Mercedes-Benz.“

Obrázek: Ericsson