NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

ČTÚ: Počet stížností na operátory stoupl ve druhém čtvrtletí o desetinu

ČTÚ Počet stížností

Počet stížností a dotazů na telekomunikační operátory u Českého telekomunikačního úřadu vzrostl během letošního druhého čtvrtletí proti prvnímu kvartálu o desetinu na 896 podání. Více než polovina podání se týkala telekomunikačních služeb. Nejvíce napadanou oblastí bylo vyúčtování služeb, které předstihlo stížnosti na smluvní ujednání. Úřad to uvedl v pravidelné monitorovací zprávě.

Podle mluvčího Vodafonu Ondřeje Luštince se počet stížností na telekomunikační operátory v ČR, ke kterým je ČTÚ příslušné, mezičtvrtletně zvýšil jen o dvě na 485. „Zbytek do 896 jsou telefonické dotazy, ze kterých vůbec nevyplývá, že operátor nějak pochybil, a stížnosti, u kterých není ČTÚ za dané téma zodpovědné,“ reagoval.

Podání, v nichž zákazníci nesouhlasí s vystaveným vyúčtováním, zaznamenala podle ČTÚ výrazný nárůst o 64 na 233. Týkala se například účtování aktivačních a deaktivačních poplatků při předčasném ukončení smlouvy či účtování úhrad v podobě doplatků za zařízení.

Mírný nárůst počtu podání o sedm na 192 eviduje úřad v oblasti účastnických smluv. Tradičně problematické bývá ukončení smluvního vztahu, například v otázce účtování služeb po podání výpovědi nebo úhrady za předčasné ukončení smlouvy.

Rostl také počet dotazů a stížností v oblasti předplacených karet. Většina podání se týkala buď stržení kreditu po aktivaci datových služeb nebo vracení či propadnutí kreditu po přenosu mobilního telefonního čísla. K mírnému nárůstu došlo také ohledně kvality přístupu k internetu, Lidé si stěžovali rovněž na problémy s přenesením čísla k jinému operátorovi.

Úřad uložil ve druhém čtvrtletí T-Mobilu pokutu 40.000 Kč za nekalou obchodní praktiku spočívající v tom, že na svých webových stránkách uvedl nepravdivou informaci o jednorázovém způsobu účtování poplatku za statickou veřejnou IP adresu, ačkoliv následně po spotřebiteli požadoval jiný způsob účtování. Další operátor O2 dostal pokutu 50 000 Kč za to, že v telefonním hovoru sdělil spotřebiteli informace, ve kterých podmínil posílení signálu digitální televize O2 TV zřízením další služby, konkrétně mobilního volání.

Zdroj: allnews.cz

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »