NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Corning otevírá továrnu na NC kabely

Corning's expanded facility in Hickory, NC

Společnost Corning oficiálně otevřela své nové zařízení pro optické kabely v Hickory v Severní Karolíně, které významně rozšíří kapacitu společnosti poskytovat vlákna pro širokopásmové nasazení.

Areál Trivium se skládá ze dvou velkých budov, přičemž první budova je již plně aktivní pro výrobu a dodávky optických kabelů zákazníkům; Podle Mike Bella, SVP a generálního ředitele divize optických komunikací společnosti Corning, bude výroba ve druhé budově navýšena přibližně v příštím čtvrtletí.

„Toto je poslední ze série investic, které jsme od roku 2020 provedli v celkové výši přes půl miliardy dolarů a téměř zdvojnásobili naši schopnost sloužit trhu s optickými kabely,“ řekl Bell. “To bylo v minulosti omezení a my se snažíme zajistit, aby to bylo minulostí.”

Nové zařízení vyrábí optické kabely: Spojuje vlákna optických vláken v různých počtech v ochranném plášti pro použití ve vnitřních nebo venkovních prostředích s až 6 912 vlákny pro vysokokapacitní interní propojení datových center. Největší navazovač společnosti, který dokáže umístit těchto 6 912 vláken do jediného pláště, sídlí v novém místě.

„Když spousta lidí říká ‚Potřebuji vlákno‘, myslí tím ‚Potřebuji optický kabel‘,“ vysvětluje Bell. „Tady ve Spojených státech se vyrábí spousta vláken, která splňují všechny potřeby a ještě mnohem víc. Omezujícím prvkem byl samotný kabel.“

Mezi novým zařízením pro optické kabely Hickory a dalším zařízením, které bude v Arizoně příští rok, Bell říká, že jak se federální financování širokopásmového připojení v příštích několika letech přenese do skutečných projektů zavádění, „veškerá tato kapacita bude připravena právě včas.”

Zařízení pro optické kabely v Hickory přidává asi 400 pracovních míst k 5 000, které Corning již má ve státě, kde vyrábí optická vlákna a kabely více než 40 let se sídlem v Charlotte. Společnost vyrábí optická vlákna v Concordu a Wilmingtonu a poté se toto vlákno vyrábí v různých počtech optických kabelů v Newtonu, Winston-Salem a nyní Hickory.

U příležitosti oficiálního otevření zařízení byli federální zástupci, včetně americké ministryně obchodu Gina Raimondo, stejně jako guvernér Severní Karolíny Roy Cooper a zástupci menších venkovských telekomunikačních hráčů, včetně NCTA-The Rural Broadband Association.

Zatímco velké telekomunikační společnosti mohou uzavírat víceleté smlouvy s dodavateli infrastruktury a poněkud se chránit před nedostatkem nebo rostoucími cenami, menší síťoví operátoři s odpovídajícími menšími rozpočty musí často objednávat materiály a zařízení na základě just-in-time. To znamená, že při nedostatku dodávek čelí větším překážkám při získávání potřebné infrastruktury – jako je optický kabel – včas a za dostupnou cenu.

„Od našich členů jsme nahlas a jasně slyšeli o problémech v telekomunikačním a širokopásmovém dodavatelském řetězci,“ napsala Shirley Bloomfield, generální ředitelka NCTA, v blogovém příspěvku na začátku tohoto roku, v němž oznámila dohodu o dodávkách vláken se společností Corning, prostřednictvím které zhruba 850 členů NCTA mělo přístup k optickým kabelům o délce 46,3 milionů stop a dalším produktům pro připojení od Corningu podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“. „Poskytování spolehlivého vysokorychlostního přístupu k internetu Američanům na venkově má prvořadý význam. Doufáme, že… Corning pomůže našim členům splnit jejich potřeby dodávek a zjednoduší nasazení jejich sítě v době kritické pro naši zemi.“

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »