NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

CETIN zdvojnásobil maximální rychlost internetu na dva gigabity

internet optika CETIN

Největší tuzemský vlastník telekomunikační infrastruktury CETIN zvýšil rychlost internetu na optických přípojkách na dva gigabity za sekundu. Je to dvojnásobek dosavadní maximální rychlosti. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Optická vysokorychlostní síť CETINu v současnosti zahrnuje 251.000 bytových přípojek. Je to zhruba o 10.000 přípojek více než na začátku letošního roku. Nový velkoobchodní tarif již začala pro své koncové zákazníky využívat například společnost O2.

„Jsme přesvědčení, že tarif 2000/1000 Mbit/s ocení zejména ti uživatelé, kteří potřebují připojit velké množství zařízení, pracovat s rozsáhlými balíky dat v cloudu, nebo mají jiné datově náročné požadavky. Nebo prostě všichni, kdo chtějí nejvyšší možnou rychlost a nechce se jim čekat,“ uvedl mluvčí CETINu Adam Zbiejczuk.

Nový tarif doplňuje stávající nabídku, tedy tarify pro optické přípojky 250/250 Mbit/s, 500/500 Mbit/s a 1000/500 Mbit/s, které představil v roce 2021.

CETIN, který vznikl oddělením infrastruktury od O2, vlastní a provozuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 procenta populace České republiky. Společnost je členem investiční skupiny PPF.

TZ