NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Cesta k 5G je jasná: CommScope je motorem síťových inovací

CommScope broadband

CommscopeJednou z výhod utváření budoucnosti je, že máme jasnou představu o neuvěřitelném pokroku ve všech oblastech komunikačních sítí. Připojená zařízení mění způsob, jakým všichni žijeme. Připojení k informacím přes internet, a to bez ohledu na jejich typ či formu, je nyní klíčové. I když připojení uživatelů je většinou přes nějaký rádiový prostředek, za každou rádiovou sítí, ať již pevnou nebo mobilní, je vždy kabelová síť. A to je oblast, kterou se společnost CommScope vždy zabývala, a kde vždy vynikala.

Ať už se rádiová síť skládá z makrobuněk nebo malých buněk¼ Ať už se využívá licencované nebo nelicencované kmitočtové pásmo¼ Ať už se v kabelové sítí využívají optické, metalické nebo koaxiální kabely¼ Propojujeme miliony zařízení s obsahem a službami, po kterých lidé touží. Díky našim odborným znalostem a zkušenostem jsme vytvořili kompletní end-to-end portfolio služeb a zařízení, které to vše umožňují.

Nyní, když se společnost ARRIS stala součástí CommScope, začíná nová éra naší práce.

  • Rané zkušební provozy 5G se mění v komerční nasazení. 5G představuje soubor stavebních bloků, které zahrnují různé technologie. Ty umožňují využití širších rádiových kanálů, vyšší rychlosti, větší přenosovou kapacitu, lepší pokrytí a lepší spektrální účinnost. Společnost CommScope nabízí v této oblasti neuvěřitelný počet různých kombinací.
  • Širokopásmové připojení je tak rychlé, že jsme museli vymyslet nový způsob, jak jej měřit. Počátkem letošního roku jsme ve Velké Británii představili ve spolupráci s Virgin Media první zkušební verzi 10G EPON. V současné době tak využívá několik domácností (50) jednu z nejrychlejších symetrických komunikačních technologií na světě. Tato technologie umožňuje tak vysoké přenosové rychlosti, že jsme museli britským regulátorům pomoci vytvořit zcela nový test pro jejich měření. Takové probléme řešíme rádi.
  • Inovativní hybridní sítě umožňují nové služby a nové cenové modely. Jednou z nejvíce kreativních síťových architektur, které v současnosti využíváme je nelicencované pásmo CBRS s privátními protokoly LTE. V současnosti máme za sebou již více než 20 zkušebních provozů. Ukázalo se, že využití pásma CBRS pro LTE je zvláště efektivní pro zajištění rádiového připojení v budovách, které bývá velkým problémem, a také pro rozšíření mobilních sítí vytvořených z makrobuněk.

Technologie se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí, což umožňuje nové možnosti, které před pár lety nebyly možné. CommScope přináší nové možnosti do našich domácností, na naše pracoviště a také všude mezi nimi, kde se zrovna pohybujeme. Zjistili jsme, že domácnosti se začínají chovat spíše jako podniky a na druhé straně podniky nabízí často možnost pracovat z pohodlí domova.

Pokračujeme v inovacích a přizpůsobujeme naše obchodní modely, abychom tento trend co nejvíce urychlili, to je pro náš dlouhodobý úspěch zcela zásadní. Společnost CommScope je schopna nabídnout široké odborné znalosti v oblasti všech rádiových i pevných širokopásmových technologií, které se na světě objevily a mnohé z nich sami poskytujeme.

To vše bude klást obrovské nároky na naše technology a vyžadovat úzkou spolupráci s našimi partnery a zákazníky. Dobrou zprávou je, že v tom, co děláme, máme dlouhodobé úspěchy. Naše odborné znalosti a zkušenosti společně s rozsahem investic a globálních kanálů nám na trhu poskytují obrovskou výhodu. Některé z největších výzev, které někteří považovali za nemožné, jsme již vyřešili.

RaycomPojďme tedy opět utvářet budoucnost.

Distributorem produktů CommScope na českém, polském a slovenském trhu je společnost Raycom s.r.o..

Redaktor: Jaroslav Hrstka

Zdroj: CommScope

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »