NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Český telekomunikační úřad vydražil kmitočty v pásmech 700 MHz a 3400–3600 MHz

5G NETGURU telco

Skončila aukční fáze výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3400–3600 MHz. Dražené kmitočty si rozdělilo 5 subjektů.

Úřad úspěšně dokončil aukční fázi podávání nabídek na jednotlivé aukční bloky nabízené v kmitočtových pásmech pro budoucí sítě 5. generace s těmito výsledky:

V pásmu 700 MHz získala společnost O2 Czech Republic a.s. blok o velikosti 2×10 MHz, spojený se závazkem národního roamingu a PPDR služeb pro krizové a bezpečnostní složky státu.

Další bloky v pásmu 700 MHz získaly společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a Vodafone Czech Republic a.s.

Bloky o velikosti 20 MHz v pásmu 3400-3600 MHz, spojené se závazkem pronájmu kmitočtů pro podporu Průmyslu 4.0, získaly společnosti O2 Czech Republic a.s. a CentroNet, a.s. Dalšími úspěšnými uchazeči v tomto pásmu byly společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., Vodafone Czech Republic a.s. a Nordic Telecom 5G a.s.

V aukci byly úspěšně přiděleny všechny nabídnuté bloky. Ačkoliv se všechny subjekty účastnily aukce aktivně, dva subjekty nakonec úspěšní nebyly. Společnost PODA a.s. a Sev.en Innovations a.s.

„Výsledky aukční fáze a zájem o nabízené kmitočty ukazují, že jsme podmínky výběrového řízení nastavili správně pro dosažení jejich cílů. Pro prohloubení hospodářské soutěže je jistě dobrou zprávou, že svoji pozici posílí i vstoupí noví operátoři v pásmu 3400-3800 MHz. Celková částka je 5,596 mld. Kč, což je vyšší částka, než bylo očekáváno “, říká předsedkyně Rady Hana Továrková.

Vydražené kmitočty jsou důležité pro další technologickou inovaci na českém mobilním trhu, především pak rozvoj budoucích sítí 5. generace.

Informaci o ukončení aukční fáze a jejich výsledcích Úřad zveřejnil zde.

Obrázek: pch.vector/Freepik

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »