NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Budoucnost kamerových systémů je v inteligentní analýze

KEDACOM PROFICOMMS

PROFIcommsS rozvojem moderních technologií a narůstajícím výkonem dohledových zařízení se stále více zvyšují nároky na kamerové systémy. Už dávno jsou pryč doby, kdy se zákazník spokojil s obyčejnou kamerou a možností videozáznamu pro případné dohledání události. Aktuální systémy musejí nabídnout mnohem více.

Současným trendem je nasazování inteligentních kamer, které dokáží rozpoznávat osoby ve sledované scéně a dle toho spustit požadovanou akci (např. alarm, otevření dveří, rozsvícení světel, upozornění obsluhy o příchodu VIP zákazníka či naopak hledané osoby, atd.). Využití těchto sofistikovaných systémů nachází uplatnění v mnoha oblastech – ať už se jedná o kanceláře, kasina, obchody, banky nebo prostory, kam má povolen přístup pouze vybraný okruh oprávněných osob.

Příkladem unikátního inteligentního kamerového řešení je např. systém Border Collie společnosti KEDACOM. Jedná se o spojení speciální kamery pro rozpoznávání osob a chytrého iNVR záznamníku (Intel CPU, OpenViNo technologie). Celý systém je postaven na deep learning algoritmu, díky kterému je rozpoznávání spolehlivější než u první generace kamer s integrovanou videoanalýzou. Výsledkem vylepšených algoritmů je velmi nízká úroveň falešných alarmů, což přináší časovou a finanční úsporu při sledování hlídaného prostoru.

Celý systém může být samozřejmě doplněn o širokou škálu fisheye, bullet, dome či PTZ kamer KEDACOM a vytvořit skvěle fungující celek identifikující nevítané hosty, zajišťující informace o přístupu do hlídané oblasti, ochranu perimetru a pořizující videozáznam s vynikající kvalitou obrazu. Díky dodatečným funkcím (například přesné počítání osob), lze celý systém lépe uplatnit i v komerční sféře.

Systém “Border Collie iNVR” je určen pro menší a střední kamerové systémy. Pro velké instalace, chytrá města, ochranu hranic či letištních areálů je od společnosti KEDACOM k dispozici vyšší řada inteligentního systému FALCON, která v rámci inteligentního rozpoznávání osob nabízí navíc identifikaci velikosti objektu, typu objektu, barvy, věku, pohlaví, pokrývky hlavy, přibližného stáří osoby a další šikovné funkce. Celý systém dokáže v reálném čase pracovat s databází o kapacitě až 10.000.000 osob a splňuje nároky nejnáročnějších klientů.

be different

S kamerami značky KEDACOM se můžete již několik let setkávat na řadě míst po celé České a Slovenské republice. Hledáte-li spolehlivé a kvalitní řešení zabezpečení objektů pro vás nebo vaše zákazníky, neváhejte kontaktovat obchodní a technický tým společnosti PROFIcomms, která vám jako autorizovaný distributor produktů KEDACOM i jiných značek, nabídne vše od návrhu kamerového systému, zpracování přehledné analýzy pokrytí prostoru jednotlivých kamer až po dodání kompletního funkčního celku včetně technické podpory při instalaci. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis všech dodaných prvků. Další informace můžete získat také návštěvou podzimní CCTV ROADSHOW v Praze, Brně, Ostravě a Banské Bystrici ve stylových prostorách s pivní tematikou. Kamery KEDACOM zde uvidíte v reálném provozu a techničtí pracovníci včetně zástupců přímo od výrobce Vám zodpoví všechny případné dotazy.