NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Bezpečnostní brány Quantum Spark pro malé a střední podniky

Quantum Spark

Check Point rozšířil svou řadu bezpečnostních bran Quantum Spark pro malé a střední podniky. Šestice bran chrání malé a střední společnosti před i těmi nejpokročilejšími kybernetickými útoky a poskytuje bezkonkurenčně snadné nasazení, správu a zabezpečení bez nutnosti odborných znalostí.

Podle zprávy 2020 Verizon Data Breach Investigations Report bylo 28 % obětí úniku dat z řad malých a středních společností, přičemž 54 % pokusů o útok na SMB bylo úspěšných, ve srovnání se 7% úspěšností u větších společností. 62 % malých a středních podniků uvádí, že jim chybí zkušenosti pro řešení kyberbezpečnostních problémů. Podle zprávy FBI došlo během koronavirové pandemie ke čtyřnásobnému nárůstu kyberzločinu, takže malé a střední podniky potřebují automatizované zabezpečení, které je ochrání před kybernetickými hrozbami.

„Roste počet i sofistikovanost bezpečnostních hrozeb, ale malým a středním podnikům chybí odborné znalosti, zaměstnanci i rozpočet na IT, aby vše mohly řešit odpovídajícím způsobem. Potřebují bezpečnostní řešení, která se vyvíjejí, jsou snadno použitelná a kombinují komunikaci a zabezpečení,“ uvedl Chris Rodriguez, Network Security Research Manager, IDC. „Firewally nové generace Check Point Quantum Spark jsou navržené pro ochranu malých a středních podniků před nejnovější kyberhrozbami. Nabízí snadnou správu z cloudu nebo pomocí mobilní aplikace a poskytují optimalizované připojení k internetu, včetně Wi-Fi, optických vláken, GbE, VDSL a bezdrátového 4G LTE. Brány Quantum Spark lze také využít v rámci měsíčního předplatného, takže malé a střední podniky mohou být zabezpečené bez obav z dopadu na rozpočet.“

Čtyřmodelová řada Check Point Quantum Spark 1500 se nyní rozšiřuje o další dva modely 1600 a 1800. Celá řada tak pokrývá potřeby všech organizací s velikostí od jednoho do 500 zaměstnanců. Quantum Spark nabízí například:

  • Nejvyšší úroveň zabezpečení s automatizovanou prevencí hrozeb: Všechny modely nabízí oceňovanou ochranu SandBlast Zero Day Protection s výkonem prevence hrozeb až 2 Gb a více než 60 bezpečnostních služeb zaměřených na prevenci hrozeb.
  • Automatické nastavení za 60 sekund: Všechny modely jsou do jedné minuty od vybalení připravené plně chránit před všemi kyberhrozbami.
  • Flexibilní konektivita: Brány Quantum Spark poskytují nejširší škálu připojení, Gigabit Ethernet, Wi-Fi nebo integrované mobilní LTE modemy. Quantum Spark podporují také více poskytovatelů internetových služeb a volí vždy takové řešení, které poskytuje nejlepší šířku pásma a nejvyšší kvalitu služeb.
  • Snadná a intuitivní správa: Mobilní aplikace Check Point WatchTower umožňuje zaměstnancům sledovat stav zabezpečení a rychle reagovat na hrozby přímo z mobilního zařízení. Zabezpečení lze také spravovat z libovolného prohlížeče pomocí cloudového portálu s intuitivním webovým uživatelským rozhraním.
  • Kompletní ochrana pro vzdálené zaměstnance a cloudové aplikace: Kromě ochrany sítí pomocí bran Quantum Spark mohou organizace využít také další řešení Check Point pro zabezpečení všech notebooků a počítačů, chytrých telefonů a e-mailů a dokumentů.

Dostupnost

Vzhledem k uvedení nových bran Quantum Spark je ukončen prodej bezpečnostní brány Check Point 910, kterou nebude možné objednat po červenci 2021. Čtyři brány Quantum Spark řady 1500 a dva nové modely 1600 a 1800 jsou již v prodeji.

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »